Blog

Gözleri Daha Uzak Göstermek için Makyaj Hileleri!

Gozleri daha uzak gostermek ıcın makyaj hileleri

Göz makyajında ideal olan gözleri iri göstermektir. Bazı makyaj sırlarıyla göz şekliniz ne olursa olsun doğru makyajla kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Gözlerinizin boyutu ya da birbirine yakınlığı eşitlenebilir. Göz makyajı yapmadan önce gözünüzü iyice tanımalısınız. Gözünüze göre makyaj yapmalı, farınızı, göz kalemlerinizi gözünüze göre seçmeli, hatta eyeliner çekerken göz şeklinize göre şeklini belirlemelisiniz. Gözünüzü tanıyarak göz makyajı yapmak göz makyajınızın daha doğal olmasını sağlayacaktır. Aksi durumda abartılı ve doğal olmayan bir makyaj ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki gözleri daha uzak gösterme için nasıl bir makyaj yapmalısınız? İşte tüm detaylar!

Gözleri Daha Uzak Göstermek İçin

gozleri daha uzak gostermek icin makyaj hileleriGözleriniz birbirine çok yakınsa makyajla bunu yok edebilirisiniz. Kaşlarınızın arasını aydınlatarak genişletebilirsiniz. Göz farını kuyruk kısmına daha yoğun uygulamalısınız. Yoğun rimel uygulayabilir ya da uç kısmına kirpik ekletebilirsiniz. Göz kapaklarına açık renk far uygulamalısınız. Eyeliner uygularken ortadan başlayın ve uca doğru uzatın. Göz pınarlarına yakın eyeliner sürmek gözleri daha yakın gösterir.

Tam tersi gözleriniz ayrıksa makyajı göz pınarlarına yoğunlaştırmalısınız. Gözleri birbirine yaklaştırmak için gözün iç kısmına yoğunluk verilmelidir. Ayrıca burun kenarı koyu renk fondötenle renklendirilmelidir. Yoğun rimel uygulayarak kirpiklerinizi dikkat çekici hale getirmelisiniz. Daha az rimel sürmeniz çekiciliği azaltabilir ancak doğal bir görünüm elde etmenize de yardımcı olabilir.

Küçük Göz Makyajı

Gözlerinizi daha büyük göstermek için göz içine aydınlatıcı kalemlerden kullanmalısınız. Göz kapaklarına açık renk far sürmek gözleri daha iri gösterir. Kaş altlarını da aydınlatmayı unutmamalısınız. Ayrıca üst kirpik ve alt kirpiklere maskara uygulayabilirsiniz. Maskara seçimlerinde ise maskaraların çeşitlerine dikkat etmelisiniz. Eğer kirpikleriniz hacimli değilse hacimli gösteren maskaraları, kısaysa uzun gösteren maskaraları tercih etmelisiniz.

Çıkık Gözler için Makyaj

Gözleriniz dışa doğru çıkıksa koyu renk far kullanmalısınız. Böylece gözler daha basık görünecektir. Ayrıca dumanlı göz makyajı da uygulayabilirsiniz.

Küçük ve çukur gözler için de açık renk ve uçuk bir far göz kapaklarına uygulanmalı. Eyeliner çekerken kirpik diplerinde ince bir çizgi ile çekilmelidir. Ayrıca üst kirpiklere daha yoğun alt kirpiklere daha fresh rimel uygulanmalıdır. Alt kirpiklere hiç rimel sürmeseniz de olur. Makyajınızı ten ve saç renginize göre de yapmalısınız.