Blog

Gözleri Küçük Olan Kadınlar İçin Göz Makyajı!

Gözleri Küçük Olan Kadınlar İçin Göz Makyajı

Kadınların çekici ve güzel görünmelerine yardımcı olan makyaj; doğru bir şekilde uygulanması durumunda kadınlara bir yönden pozitif değer katarken, yanlış uygulanması neticesinde de onları bir hayli komik ve psikolojik olarak kötü duruma düşürebilir. Bu nedenle her anlamda makyaj yaparken, uygulamayı doğru bir şekilde yapmak ve yüz şeklini tanıyarak makyajı oluşturmak gerekir. Göz makyajında da durum aynıdır. Kadınların gözlerinin büyüklüğüne uygun olacak şekilde makyajlarını uygulamalıdır. Bir kadın, gözleri küçükse daha farklı, büyükse çok daha farklı bir makyaj tekniği uygulamalıdır.

Gözleri Küçük Olan Kadınlar İçin Göz Makyajı

Bugün sizlere küçük göz makyajı hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Özellikle gözleri küçük olan kadınlar, makyaj uygulamasında birçok hata yapıyorlar ve bu nedenle mevcut durumda küçük olan gözlerini neredeyse görünmeyecek bir hale geliyor. Öncelikle küçük gözlere daha açık tonlardaki renklerin uygulanması en doğru tercih olacaktır. Bu şekilde bakışlar daha anlamlı bir duruş sergiler. Ayrıca gözler de daha büyük görünüme kavuşur.

Küçük Göz Makyajında Açık Renkler Tercih Edilmeli

gozleri kucuk olan kadinlar icin goz makyajiKüçük göz makyajında; kırık beyaz far, beyaz göz kalemi, aydınlatıcı ve göz altı kapatıcısı malzemeleri gereklidir. Bu malzemeleri temin ettikten sonra makyaja başlanmalıdır. Daha sonra da aşağıda sizler için tek tek yer verdiğimiz adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Göz çevresine açık renk kapatıcı uygulanmalı ve bu şekilde morluklar ve düzensiz renk görünümü kamufle edilmelidir.
  • Kırık beyaz far, kaşın altına sürülmeli ve bu şekilde kaş kemiği belirgin hale getirilmelidir. Bu sayede gözlerinizin şekli daha net biçimde ortaya çıkacaktır.
  • Aydınlatıcı göz pınarlarına ve kirpiklerin üst kısımlarına güzelce dağıtılarak sürülmelidir.
  • Göz altına yumuşak uçlu beyaz bir göz kalemi çekilmelidir. Bu işlemle birlikte gözleriniz daha büyük bir görünüme kavuşacaktır.
  • Son olarak beyazların kullanıldığı bu makyaj uygulamasında; siyah rimel sürerek, makyaj tamamlanmalıdır.

Not: Eğer kaşlarınız seyrekse; kahverengi veya siyah kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızı çoğaltabilirsiniz. Bu makyaja en uygun allık ise; pembe ve kırmızı tonlarındaki allıklardır. Özellikle pembe allık bu göz makyajı ile harika bir duruş sergilerken; fazla abartıya kaçmadan kırmızının açık ton allıkları da bu makyajla birlikte uygulanabilir.