Blog

Gözlerinize Özel Eyeliner Stilleri

Gozlerinize ozel eyeliner stilleri

Dünyaya açılan pencerelerimiz olan gözler hiç kuşkusuz kadınlar için vücudunun en önemli bölgelerindendir. Son zamanlarda kadınlar tarafından en çok tercih edilen göz makyajlarından olan eyelinerlar ise vazgeçilmezler arasına girmiş durumda. Eyeliner kullanımı her ne kadar kadınları zorlasa da çok güzel bir görünüm verdiği için yine de tercih ediliyor. Peki, eyeliner hangi yüzlere nasıl kullanılıyor?

Gözlerde Büyülü Bir Hava Eyeliner Stilleri

Eyeliner kullanan kadınların sıkça kafasına takılan konulardan biri hangi eyeliner stilinin kendilerine daha çok yakıştığı konusunda. Bu konuda gözlerinize özel eyeliner stilleri sizlere yardımcı olacak:

Çekik Gözler için Eyeliner Stilleri

gozlerinize ozel eyeliner stilleri 1Gözleri çekik olan kadınlar gözlerinin yuvarlak görünmesi için eyeliner sürerken kuyruk yapmamalıdırlar. Göz kapaklarının başlangıç ve bitiş yerleri arasında eyeliner sürmek gözü daha güzel gösterecektir.

Yuvarlak Gözler için Eyeliner Stilleri

Gözleri yuvarlak olan kadınlar eyelineri kuyruk yaparak uzunca sürmelidirler. Bu sayede gözleri daha düz, kirpikleri ise daha uzun görünecektir.

Sarkık ve Düşük Olan Gözler için Eyeliner Stilleri

Düşük gözlü birinin eyeliner sürerken göz kapağının ortasından başlaması gerekir. Bu sayede gözleri biraz daha yukarıda görünmüş olacaktır. Düz ve uzun kuyruklar yapmakta gözün daha canlı durmasını sağlayacak bir stildir.

Birbirine Uzak Olan Gözler için Eyeliner Stilleri

Gözler eğer ki birbirinden uzak görünüyorsa eyeliner ile yapılacak birkaç düzeltme işe yarayacaktır. Gözleri birbirinden uzak olanlar eyelinerın kuyruk kısmını uzatmadan kalın bir şekilde yapmalıdırlar. Alt kısımlara bir şey sürmemekte orantı sağlar.