Blog

Gözlük Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlük Makyajı Nasıl Yapılır

Gözlük kullanımında yüzün şekline uygun çerçeve seçimi çok önemlidir. Ancak numaralı gözlük hem gözün hem de göz çevresine yapılan makyajın farklı görünmesini sağlar. Bunun için yapılması gerek şey birkaç ufak hile ile gözlüğün değiştirdiği görüntüye göre makyajı değiştirmektir.

Gözlük Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözleri olduğundan büyük gösteren gözlük camlarına sahipseniz, daha belirgin hatları olan bir makyaj tercih etmelisiniz. Renk olarak pastel tonlar kullanın ve hafif gölgelendirmeler yapabilirsiniz.

Bazı gözlük camları gözleri büyük göstermenin dışında ayrıca hafif deforme gösterir. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda çok hafif makyaj yapmalısınız. Göz bölgesini minimize etmeye çalışmalısınız.

gozluk makyaji nasil yapilirMiyopluk gibi göz kusurlarında ise gözlük camı gözleri olduğundan küçük gösterir. Bu durumda gözün daha belirgin görünmesi için koyu renk farlar tercih edilmeli, simli ve açık renklerden uzak durulmalıdır.

Numaralı gözlük kullanan kadınların yapacağı en başarılı makyaj hafif olandır; Göz kapağına hafif bir gölgelendirme, ince bir kalem vurgusu ve tek kat rimel!

Peki Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalıdır?

Gözlerinize çektiğiniz siyah göz kaleminin öncelikle çok ince bir şekilde çizilmesi gerekmektedir. Böylece gözleriniz daha güzel görünecektir.

  • Siyah göz kalemi genellikle esmer tenli kadınların tercihi olmalıdır. Açık tenli kadınlarda bu renk göz kalemi oldukça koyu kalabilir.
  • Beyaz tenli kadınlar gündüz makyajında kahverengi veya gri tonlardaki göz kalemlerini kullanmalıdırlar. Gece makyajında ise göze sürülen far rengine uygun bir göz kalemi seçilmelidir.
  • Göz kaleminizi çekerken, mümkün olduğunca aşağıya bakmaya çalışmalısınız. Elinizle göz kapağınızı gerdirip, kirpik diplerine yakın ince bir çizgi çekmelisiniz.
  • Çizgiyi göz kuyruğunda bitirip, dışa doğru uzatmamalısınız. Alt göz kapağınıza keskin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizmelisiniz.