Blog

Gündüz Makyajında Sık Yapılan Hatalar!

Gündüz Makyajında Sık Yapılan Hatalar

Yüz Şeklinizi Kaşlarınızda Nasıl Daha İyi Görebilirsiniz?

Kare bir yüzü yumuşatmak için gözbebeklerinin üstünde kemerli kaşlar olması gerekir. Oval yüzler için uç kısımları hafifçe yukarı doğru giden eğik kaşlar olması gerekir. Uzun, dikdörtgen bir yüz için dikkatleri oradan uzaklaştıracak yatay kaşlar, yuvarlak yüzler için ise kısa, düzgün ve yukarı doğru taranmış kaşlar olması gerekir.

Kaşlarda Sık Sık Yapılan 10 Hata!

  1. Kaşları hiç aldırmama,
  2. Uçları çok incelmiş kaşlar,
  3. Asi kaşlara çeki düzen vermemek,
  4. Seyrek kaşların arasını doldurmamak,
  5. Kaş kavisinin altındaki kılları fazla almak,
  6. Kaşların arasını fazla açmak,
  7. Doğal olmayan bir şekil vermek
  8. Gözleri birbirine çok yakın gösterecek “kurbağa yavrusu” şekli vermek,
  9. Kaşın ana gövdesindeki kılları alarak aralarda kelleşmiş alanlar yaratmak.

Gündüz Makyajında Göz Farının Önemi

gunduz makyajinda sik yapilan hatalarGöz farları göz makyajının en önemli unsurlarından biridir. Ya ustalıkla ışıldar ya da parıl parıl parlar. Far sürmeyi öğrenmek çıldırtıcı derecede zor bir uğraş olabilir. Zaten pek çok kadının bu zahmete girmek istememesinin nedeni de büyük ihtimalle bu zorluktur. Eğer gözlerin, ruhun pencereleri olduğuna inanıyorsanız göz makyajı da o pencerelerin perdeleridir. Göz makyajı, doğal bir rengin göz kapağına sürülmesinden ibaret de olabilir, gözkapağından kaşlara kadar uzanan çok renkli bir gölge oyunu da. Ancak gündüz makyajında göz farı son derece önemlidir. Özellikle gün ışığında doğrudan görülen göz makyajında en çok eyeliner ve göz farı kendini gösterir. Bu noktada da hem renk uyumunun doğru olması hem de fırçanın doğru kullanılmış olması gerekir. Gündüz makyajında yapılan makyaj daha net görünür. Bu nedenle göz farı kullanımının bir tık daha dikkatli olması gerekir. Eğer göz farında kendinize güvenmiyor ancak ben yine de göz farı sürmek istiyorum diyorsanız tercih edeceğiniz renkler, göz renginiz, kıyafet renginiz ne olursa olsun açık renkler olmalıdır.

Gündüz makyajında çok koyu, gösterişli ya da cafcaflı renkler kullanmamak gibi bazı genel kuralları bir yana bırakacak olursak, göz makyajının en zor kısmı devasa bir seçenekler yelpazesinden tercih yapmaktır. Moda akımları, seçenekleri biraz daraltmaya yardımcı olabilirler ancak size yakışanı bulana kadar denemeye devam etmeli ve esinlenmek için de internet sitelerine göz atmalısınız. Size yakışına bulmak için göz farlarını incelemelisiniz.