Blog

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

gunluk cilt bakimi nasil yapilir 1

Bütün dünyada kadınlar için güzel olmak çok önemlidir. Kadınlar en çokta cilt bakımına önem verirler. Cilt bakımına ne kadar erken yaşta başlarsak cildimiz de o kadar sağlıklı ve güzel görünür. Cilt bakımı hem güzellik hem de sağlık açısından çok önemlidir. Cildi güzel olan kişi kendini daha iyi hisseder ve böylelikle çevresiyle daha iyi ilişki kurar.

Cildimizi bozan bir sürü etkenler vardır. Düzensiz uyku, sigara ve alkol tüketimi, stres, yorgunluk, yağlı yiyecekler, hormon bozukluğu, suyun az tüketilmesi, makyaj yapmak ve cildi iyi temizlememek… Bütün bunlardan dolayı özelliklede 20′li yaşlardan itibaren herkes günlük cilt bakımı yapmalıdır. Peki, Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

gunluk cilt bakimi nasil yapilir 2gunluk cilt bakimi nasil yapilirÖncelikle herkesin cilt yapısı aynı değildir. Bu yüzden ilk önce cilt analizi yapılmalıdır. Cilt tipimizi öğrendikten sonra buna uygun cilt temizleme malzemeleri alınmalıdır. Cilt bakımına başlamadan önce cildimizi iyicene temizlemeliyiz. Çünkü toz, kir vücudumuzun gözeneklerini tıkar ve cildimiz nefes alamaz. Bu da sivilce oluşmasını sebep olur. Bunun içinde cildimizi temizleme köpüğü ya da temizleme jeliyle silmeliyiz. Daha sonra bunların etkisinin geçmesi için temizleme sütüyle cildimizi silmeliyiz. Bu işlemlerden sonra gözeneklerimiz açılmış olacaktır. Ardından gözeneklerin sıkılaşması içinde tonik ile cildimizi silmeliyiz. Kullandığımız tonik cildimizin kurumasına neden olabilir. Bundan dolayı da cildimizi nemlendirmek için cildimize uygun nemlendiriciyle günlük cilt bakımımızı tamamlayabiliriz.

Cildimiz için temizleme ürünü alırken önceliğimiz cilt yapımız olmalıdır. Yağlı cilde sahipsek yağ içermeyen temizlik ürünleri, kuru bir cilde sahipsek yoğun nemlendirici ürünleri almalıyız. Günlük cilt bakımı ile cildimizin nefes almasını, yenilenmesini sağlarız. Ve bunu aksatmadan yaptığımızda cildimizi sivilcelere, kırışıklığa, siyah noktalara karşı koruyabiliriz. Benzer şekilde makyaj malzemeleri satın alırken yağlı cilde sahip olanların yağlı ciltler için makyaj malzemelerini, kuru ciltlere sahip olanların ise kuru ciltlere uygun makyaj malzemelerini satın almaları gerekmektedir.