Blog

Günlük Göz Farı Seçimleri Nasıl Olmalı?

Göz farı, kadınların göz makyajında kullanmış olduğu ve makyajın temelini oluşturan kozmetik ürünlerinden biridir. Oldukça uzun zamandır kullanılan makyaj malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkan göz farı, onlarca farklı renk ve yüzlerce tonu ile alıcılarına sunulmaktadır.

Günümüzde pek çok kadın için önemli bir yere sahip olan göz farı, gece ya da gündüz için farklı Göz Farı Renk Seçimi ile kullanılmaktadır. Dolaysıyla kadınlar katıldıkları bir davette, özel günlerde ya da gündelik hayatta hangi renklerde göz farı seçim yapması gerektiğini araştırmaktadır.

Günlük Göz Farı Seçimleri Nasıl Olmalı?

Günlük göz farı, çoğu zaman abartıya kaçmayacak sade renklerde olmalıdır. Örneğin; soft renkler, pembe ve tonları, kahverengi ve tonları, krem ve tonları, tercih edilebilecek ideal günlük göz farı renkleri olarak ifade edilebilmektedir.

Sade ve Hafif Bir Renk İdeal Bir Göz Farı Olacaktır!

Kozmetik sektöründe önemli bir ağa sahip olan kişisel bakım ürünlerinden göz farı, oldukça geniş ve zengin bir renk skalasına sahip olması ile bilinmektedir. Bu göz farı modelleri her yerde, vakitte ve ortamda farklı renklerde olması gerekirken, kadınların günlük göz farı daha çok sade ve hafif tonlarda olmalıdır. Örneğin; gül kurusu, açık pembe, açık kahve, krem gibi renk tonları, sade ve hafif bir göz makyajı için ideal renkler olarak tercih edilebilmektedir. Üstelik göz farı fiyatları da sanıldığı kadar pahalı olmazken, her kadının erişebileceği fiyatlara sahiptir.

Pastel Tonlar Tercih Edilmelidir!

Günlük olarak yapılan makyajda yine tercih edilebilecek olan tonlar pastel tonlarıdır. Genellikle günlük olarak dışarıya çıkarken bu tarzda ve tondaki renkleri tercih eden kadınlar, daha şık ve kaliteli bir makyaj ile insanların karşısına çıkabilmektedir. Günümüzde her kadının zevkine hitap edebilecek bir renk ve bütçesine hitap edebilecek göz farı fiyatları bulabilmek de mümkündür.

Düğünde

Göz farı sürme günümüzde oldukça sık uygulanan bir makyaj uygulaması olurken, bu uygulama yerine ve ortamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; günlük olarak ya da dışarıya çıkarken daha açık ve pastel tonlarda olurken, düğünlerde, özel günlerde ve geceler daha ağır v koyu tonlar tercih edilebilmektedir.