Blog

Günlük Kolay Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Kolay Makyaj Nasıl Yapılır

Hemen hemen her kadın günlük kolay makyajları tercih eder. Ancak adı ve uygulaması her ne kadar kolay makyaj olsa da pek çok kadın bu noktada başarılı olamaz, sık sık siler ve tekrar uygular. Makyaj yapmak hem eğlenceli hem de meziyetli bir iştir. Günlük kolay makyaj yapmak ise hiçte göründüğü kadar kolay değildir.

Günlük kolay makyaj yapmak istiyorsanız dudaklarınızda sıcak pembe tonlarından şaşmamalı ve çerçeve çizmek için bir dudak kalemi ile içini doldurmak ve aynı tonda bir ruj kullanmalısınız. Dudak kaleminin balmumlu dokusu rujun akmasını veya dudak kenarındaki ince çizgilere dolmasını engelleyecektir. Donuk ciltleri iyice belirginleştirecek mat fondötenlerden kaçınmalısınız. Gözlerinizin kenarlarına daha az fondöten sürmelisiniz. Aksi halde dikkatleri oradaki kaz ayağı çizgilerine çekebilirsiniz. Sıvı eyelinerler kullanmamalısınız. Bunun yerine kalem veya toz farı küt bir fırça kullanabilirsiniz.  Mika içeren parıltılı farlardan kaçınmalısınız. Çünkü yaldızları kırışıklarınızın içine dolabilir.

gunluk kolay makyaj nasil yapilir13 – 19 yaş arası gençlerin makyajı, kapatmaya yönelik değil güzelleştirmeye yönelik olmalıdır. Doku, renk ve ışıltının en büyük kozunuza gençliğinize! gölge düşürmeyeceği bu yaşlar deneme için idealdir! Makyajınızda sadelikten ve doğallıktan uzaklaşmayın, parmak uçlarınızla uygulayabileceğiniz ürünleri tercih edin. Şeffaf, açık ve pastel renklerin uygulanmaları kolaydır ve yapacağınız olası bir hatayı daha kolay kaldırır.

Fondöteni sadece eğer varsa bir renk eşitsizliğini kapatmak için kullanmalı, iyice yedirdiğinizden emin olmalısınız. Fondöteni sabitlemek için pudra ponponu kullanmalı ve sürmeden önce ponpondaki fazlalığı silkelemelisiniz. Göz kapağınızın üzerine ışıltılı bir göz farı sürmelisiniz. Parmak uçlarınızı veya sünger uçlu bir aplikatör kullanarak yaymalısınız. Fırçayı dairesel ve dışa doğru hareketlerle döndürerek ya da sadece krem allığı parmak uçlarınızla yanaklarınıza sürerek renk vermelisiniz. Doğal bir görünüm için yanağınızın, gözünüzün ortasına denk gelen noktasından başlayarak parmak uçlarınızla allığınızı sürmelisiniz.

Rimel, alt ve üst kirpiklerinize ekstra bir belirginlik kazandırmak içindir. İnatçı kılları düzene sokmak için kaşlarınızı hafifçe yukarı doğru ve devamında ise uzunlamasına fırçalamalısınız.

Dudaklarınıza ilk olarak krem sürmeli ve devamında ölü veya kuru deri hücrelerinden arınmalısınız. Rujunuzu parmak uçlarınızla sürmeli; pigmentleri çalıştırmak için dudaklarınızı birbirine bastırmalısınız. Çok pırıltı, dudaklarınızı yüzünüzün odağı haline getirebilir ama çok parlak herhangi bir makyaj malzemesinin sık rötuş gerektireceğini de unutmamalısınız.

Günlük Kolay Makyajın Püf Noktaları

Büyütücü ayna kullanmamalısınız. Çünkü bu canınızı sıkabilir. Ağır formüllü fondötenlerden uzak durmalısınız. Deneyin ve yanılın, yüzünüzü her zaman yıkayabilirsiniz.