Blog

Güzel Görünmek İçin Neler Yapmak Gereklidir?

Guzel gorunmek icin neler yapmak gereklidir

Dünyaca ünlü olan makyözler, aceleniz olduğunda nasıl makyaj yapmanız gerektiğini ve nasıl güzel olacağınızı en ince ayrıntısına kadar anlatırlar. Tabi bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için bütün bilgileri sizler için derledik.

Güzel Görünmek İçin Neler Yapmak Gereklidir?

Bu aşamalarda aceleniz varsa ve bir o kadar da güzel görünmek istiyorsanız eğer, ilk olarak ve öncelikle cildinizi besleyen mükemmel bir cilt maskesi kullanmanız gerekmektedir. Evlerinizden çıkmadan hemen önce gözaltlarınızı kapattığınızdan emin olmalısınız. Hafif şekillerde süreceğiniz bir fondöten ile cildinizde ki kusurlarınızı kapatabilirsiniz ve kahverengi, siyah tonlarında bir far ile ve maskara ile bakışlarınızı belirginleştirin.

guzel gorunmek icin neler yapmak gereklidir 1Dudaklarınızı belirginleştirmek ve güzel görünmelerini sağlamak için rujunuzla dudak nemlendiricilerinizi karıştırın. Ardından ise fondötenlerinizi kapatıcı olarak kullanabilirsiniz. Bu aşamalarda ise dikkat etmeniz gereken nokta ise kesinlikle mat bir fondöten kullanmamanız olacaktır. Mat fondötenler makyajınızın daha doğal bir görünüm elde etmesine yardımcı oluyor.

Bir diğer yandan kadınların en büyük yaptıkları hatalardan bir tanesi günlük yaşamlarında ve özel davetlerde allıklarını çok belirgin yapmaları olacaktır. Bu aşamada şeftali tonlarında sade bir allık daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Ancak daha koyu renk tene sahipseniz koyu renk allıklar tercih edebilirsiniz. Açık tenli kadınlarda koyu renk allıklar çok abartılı duracağı için önerilmemektedir.

Kaşlarınız da son derece önemlidir. Eğer araları açık kaşlara sahipseniz kaşlarınızı mutlaka boyamalısınız. Kaş boyama işleminde ise doğal renkleri kullanmalısınız. Kaş renginize uygun kaş farı rengi seçmekle işe başlamalı ve kıl yönlerine doğru kaş boyama işlemini gerçekleştirmelisiniz.