Blog

Güzelliğinizi Hatalar ile Lekelemeyin!

guzelliginizi hatalar ile lekelemeyin 1

Hollywood starlarının güzelliğine bile gölge düşüren makyaj hataları olabiliyor. Ucu silinmiş ojeler, dumanlı gözler, vücutta ve yüzde ton farklılıkları, göz altındaki halkalar, rujun dişlere bulaşması…

Ucu Silinmiş Ojeler

Taşı düşen bir takı ile nasıl dışarı çıkılmaz ise tırnaktan silinmiş ojeyle dışarı çıkmak bir o kadar kötü görünüme neden olur. Ojeleri tamamen temizlemek yerine tırnaktan silinmiş ojenin üzerine bir damla aynı ojeden sürebilirsiniz. Kuruması için bir süre bekleyebilir, tırnaklara parlak bir görünüm kazandırmak için deriyi yumuşatan yağı tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Duman Gözleri Küçültür!

Gece dışarıya çıkarken uygulanan en iyi makyaj dumanlı ve yoğun göz makyajıdır. Ancak çok koyu veya sıradan yapılan bu makyaj gözlerde beyazın kaybolmasına ve bunun sonunda gözlerin küçük görünmesine neden olabilir.

Çözüm olarak; Makyajda duman gözlere sadece siyah kalem ile sahip olunmuyor. Gözleri küçültmeden mükemmel etkiler yaratan simli gri farlarda sizin için bir tercih olabilir. İlk olarak gözlerinizin alt ve üst kısmına ince şekilde siyah kalem sürebilir, arkadan gri bir farı göz kapaklarınıza uygulayabilir, sürdüğünüz siyah kalemin üzerinden aydınlık bir görünüm kazandırmak için eyeliner ile geçebilirsiniz. Rengin dağılmasını sağlayarak keskin hatları ortadan kaldırmalısınız. Gözlerinizin iyice ortaya çıkması için simli beyaz göz farını gözlerin iç kısmına uygulamalısınız.

Yüz ve Vücut Ton Farklılığı

Güzelliğinizi Hatalar ile Lekelemeyin 1guzelliginizi hatalar ile lekelemeyinHer ne kadar otobronz kullanımında tecrübeli olsanız bile yüz bölgesi sürekli yıkandığı ve bakım ürünleri kullanıldığı için vücudun diğer bölgelerine oranla daha soluk bir görünümde olacaktır. Bu durumda yüz ve vücut arasında ton farklılığına neden olacaktır.

Çözüm olarak; yüz ve vücut arasındaki bu farklılıktan dolayı yüzünüze bronzlaştırıcı bir pudra kullanabilirsiniz. Portakal rengini pembe tondaki bir bronzlaştırıcı pudra pasifize eder. Kullandığınız bu pudrayı alnınıza, burnunuza, elmacık kemiklerinize ve çene kemiğinizin hizasından çene kemiğinize uygulayın. Bu uygulama sonucunda cildinizde tek bir renge ulaşabilirsiniz.

Gözaltında Oluşan Halkalar

Yorgun bakan uykulu gözlerden kötü ne olabilir ki? Bu kötü sonuçları ortadan kaldırayım derken tercih edilen açık tonlarda hatta beyaza yakın gözaltı kapatıcı ile sonuçlar daha da kötü olabiliyor.

Çözüm olarak; kullandığınız kapatıcının ten rengi ve fondöteninize oranla sadece bir ton açık olması gerekir. Cildinizi yeterli olarak nemlendirdikten sonra seçtiğiniz kapatıcıyı teninize uygulamalı, kapatıcıyı tek bir parmağınızla gözaltınıza iyice yedirmelisiniz Bunun ardından cildinizde ton farklılığı yaşamamak için kullandığınız fondötenden ince bir tabaka gözaltınıza uygulamalı, makyajınızı pudra ile sabitlemeyi unutmamalısınız.

Rujun Dişlere Bulaşması

Çekiciliği arttıran koyu kırmızı rujlar Dünyaca ünlü yıldızlar tarafından bile çok tercih ediliyor. Ancak bir mıknatıs gibi koyu pigmentleri kendine çeken dişler, oldukça kötü bir görünüme bürünüyor. Kırmızı renk, pembe veya daha doğal renkli rujlara göre bulaşması sonucu daha fazla dikkat çekiyor.

Çözüm olarak; Emici bir kağıt yardımı ile dudaklarınıza sürdüğünüz fazla ruju alın. Dişlerinize bulaşan ruj lekelerini pamuklu bir çubuk yardımı ile temizleyin. Pamuklu çubuğun diğer ucunu vazeline batırın ve dişlerinize hafif şekilde uygulayın. Bu yöntem sayesinde rujunuz dişlerinize bulaşmaz ve gülüşünüz daha da parlaklık kazanır.

Pırıl Pırıl Parlayan Bir Cilt için

Ünlü yıldızlar ısı veren bunaltıcı hava ile sürekli bir aradalar. Gittiğimiz ortamın aşırı sıcak olması cildi parlak gösterirken görünümün zedelenmesine neden olabilir.

Çözüm olarak; Makyaj yapmaya hazırlanırken uygulayacağınız birkaç ipucu ile terli ve parlak bir cilt görünümünü yok edebilirsiniz. Yağsız formüllü baz kayganlığı önlemeye yardımcı olur. Bu uygulamayı pudra ile sabitleyin. Pudrayı her istediğinizde cilde uygulamak yerine cildin yağını emen kağıtları tercih edebilirsiniz (cilde sürekli pudra uygulamak ciltte kalın bir katmanın oluşmasına neden olabilir).

Dağınık Duran Kaşlar için

Kaşların düzgün durması yüzün görünümü için çok önemlidir. Mükemmel şekle sahip kaşlar bile taranmadığı zaman kötü görünebilir.

Çözüm olarak; Kaş fırçası veya şeffaf maskara yardımı ile kaşları yukarı ve dışa doğru tarayınız. Suyla beraber dışarı doğru çıkmış kaşları düzeltebilirsiniz. Bu uygulamanın ardından kullanacağınız saç spreyi kaşların sabitlenmesine yardımcı olacaktır. Bu işlem makyajda son işlemdir. Yoksa bütün bu yapılan uygulamalar boşa gidebilir.