Blog

Hem Sonbaharda Hem Yazın Gözler Ön Planda

Hem sonbharda hem yazin gozler on planda

2020 Sonbahar/yaz sezonunda yüzde öne çıkan kısım gözler olacak. Özellikle ışıltılı göz makyajları bu sezon büyük rağbet görecek. Göz makyajı kadınlar için her zaman çok önemli olmuştur. Göz makyajı bir makyajı en güzel ve en çekici gösteren kısmıdır. Ancak göz makyajı yapmanız için önemli püf noktalar vardır. Bunlardan biri de doğru makyaj malzemelerini kullanmaktır.

Hem Sonbaharda Hem Yazın Gözler Ön Planda

hem sonbaharda hem yazin gozler on plandaKadınlarda göz makyajı çekiciliğin ve seksiliğin en önemli kısmıdır. Aynı zamanda bir makyajın en önemli kısmı göz makyajıdır. Göz makyajınız ne kadar iyi ve çekiciyse makyajınız o kadar iyi durmaktadır. Ancak güzel ve çekici göz makyajı yapmanın bazı önemli detayları bulunmaktadır. Bunlardan biri göz tipininizdir.

Güzel bir göz makyajı yapmak için göz tipinizi tanıyıp ona göre makyaj yapmanız gerekmektedir. Göz tipiniz çekik mi, büyük mü, küçük mü bunlar göz makyajı yapılırken dikkat etmesi gereken noktalardır. 2020 Sonbahar/yaz sezonunda yüzde vurgu gözlerde olacak. Gözler ışıltılar ile büyük dikkat çekecek. Bunun için göz tipinizi tanımalı, ona göre makyaj malzemeleri satın almalı ve makyajınızı ona göre tamamlamalısınız. Eğer küçük gözleriniz varsa gözlerini büyük gösterecek, ön plana çıkaracak kozmetik ürünlerini tercih etmelisiniz. Yani daha koy

Gözlerinize uygun bir eyeliner çektikten sonra ten ve göz renginize göre bir far kullanmanız gerekmektedir.  Gözün kavis kısmına daha açık bir renk kullanıp aydınlatma yapabilirsiniz. Daha sonra en üstte ışıltılı bir far kullanıp çekici gözlere sahip olabilirsiniz.