Blog

Her Cilt için Fondöten Gerekli mi?

her cilt icin fondoten gerekli mi

Fondöten denilince akla ilk olarak makyaj gelir. Çoğu kadın günlük hayatında fondöteni gereklide olsa gereksizde olsa kullanmaktadır. Aslında önemli olan cildinizin fondötene ihtiyacı var mı bunu tespit etmek gerekir. Artık günümüzde fondötenler birçok farklı şekilde üretilmektedir.

Her Cilt için Fondöten Gerekli mi? 

Fondöten her cilde uygulanır fakat fondötenin içerdiği maddeler her cilt yapısına uygun olmayabilir. İşte bu yüzden ilerleyen dönemlerde cildinizde çukurlaşmalar oluşacaktır. Sivilceli ve pürüzlü bir cilde sahip kadınların su bazlı ve kapatıcı özelliği yüksek bir fondöten kullanması gerekirken aksine farklı bir yapıda kozmetik ürünü kullanarak hem yüzündeki izleri kapatamamakta hem de yüzdeki lekelerin ve sivilcelerin yüzünüzü terk etmesini yavaşlatmaktadır. Çünkü içerdiği mineraller ve bakteriler yüzdeki sivilceleri beslemektedir ve gidişlerini yavaşlatmaktadır.

Fondöten Doğal Renklendirici İçermeli midir?

her cilt icin fondoten gerekli mi 1her cilt icin fondoten gerekli miFondötenin içerdiği suni renklendiriciler eğer fondötenin yapısın da fazla ise yukarıdaki başlık altında dediğimiz gibi sivilce oluşmaya müsait bir ciltte kullandığınız fondöten sivilceleri besleyecektir. Siyah noktaya sahip olmasanız bile siyah nokta oluşumuna sebep olacaktır.

Fondöten Doğru Bir Şekilde Nasıl Uygulanır?

Fondöten kullanmak basit gibi görünse de aslında zor bir iştir. En basit anlamıyla kullanıcı fondöteni güzel bir şekilde sürdüğünü sanırken başta yaptığı hatalar yüzünden fondötenden istediği etkiyi alamamaktadır. İlk önce cilt güzelce temizlenmeli ve nemlendirilmelidir. Birkaç dakika bekledikten sonra fondöten sürülmelidir.

Doğal Görünüm Kazanmak için Ne Yapılmalıdır?

Fondötenin markası kadar cildinize uygun doğal rengi de önemlidir. Kullanıcı kendi cilt rengine uygun bir fondöten kullanmadığı taktirde dışarıdan bakıldığı zaman çok absürt bir görüntü ile başbaşa kalacaktır. Doğru rengi seçmek için fondöten çene kemiğine az miktarda sürülüp kontrolü sağlanır. Bu noktada her kadının ve genç kızın yapmış olduğu en önemli hata ise fondöten elinizin üstüne sürülüp test etmeleridir. Çünkü el üzerinizdeki renk ile yüz üzerindeki renk farklı tonlardadır. Bakıldığı zaman aynı görünse bile birbirinden bağımsız tonlardadır.