Blog

Hızlı ve Pratik Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

hizli ve pratik ofis makyaji nasil yapilir1

Ofis çalışanlarının en büyük sorunlarından biri makyajdır. Ofise giderken acele yapılan makyajlardan şikayetçi olan kadınlar, hem hızlı hem de pratik makyaj yapmak istiyorlar. Hızlı ve pratik ofis makyajı yapmanın birkaç önemli detayı vardır. Bunlardan en önemlisi de doğru makyaj ürünlerini kullanmaktan geçer. Eğer doğru makyaj ürünlerini kullanmazsanız yaptığınız makyaj hiçbir zaman doğal olmayacak, bu da şikayetlerinizin hiçbir zaman bitmeyeceği anlamına gelmektedir.

Ofis Makyajının İlk Adımı: Yüz Makyajı

hizli ve pratik ofis makyaji nasil yapilirDün içinde hem zarif hem doğal hem de kalıcı ofis makyajı nasıl olmalı? Kolay teknikle Ofis makyajı anlatımı; İlk olarak temiz yüzünüze kusursuz ve aydınlık bir görünüm vermek için kapatıcı uygulanmalıdır. Kapatıcıyı göz altlarına, göz pınarlarının yukarı kısmına, kızarıklıkların oluştuğu ağız çevresine, gülme çizgilerinin üstüne fırçayla dağıtılmalıdır. Son rötuşları parmaklarınızla yapmalısınız. Sonrasında tenimize uygun bir fondöteni elinizle ısıttıktan sonra yüzümüze uygulamalısınız.

Göz Makyajı

Seçtiğimiz farı, gözümüze far fırçası yardımıyla dağıttıktan sonra, gözün bitiş kısmına bir ton koyu far sürerek doğal gölgelendirme yapıyoruz. Gözümüzün iç kısmına kalem çekip, rimeli uyguluyoruz. Rimel seçimlerinde her zaman kirpik tipinize göre ürünler satın almalısınız. Eğer kirpikleriniz küçükse mutlaka uzun ve dolgun gösteren maskaraları tercih etmelisiniz. Aksi durumda göz makyajınız hiçbir zaman çekici durmayacak ve bu da çekiciliği azaltacaktır. Aynı zamanda göz makyajının bir makyajın en önemli kısmı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle her zaman göz makyajınıza önem vermeli, kusursuz yapmaya özen göstermelisiniz.

Allık

Allıkta en önemli nokta doğru renk ve tamamlayıcı teknik. Allığı yanağın tepe noktalarına küçük vuruşlarla uygulamalıyız. Asla fazlalık olmamalı. Kaş kemiklerine yassı bir fırçayla allığı uygulamak yeterli olacaktır.

Dudak Makyajı ve Ruj

Kalıcı bir rujla dudaklarda tamamlandıktan sonra, transparan bir pudrayla T bölgesine uygulama yapılarak parlama önlenir ve kalıcılık sağlanır.