Blog

İlk Buluşma Makyajını Nasıl Yapmalısınız?

ilk bulusma makyajini nasil yapmalisiniz1

Yeni biriyle tanışacaksınız. Buluşma yeriniz, saatiniz hatta kıyafetleriniz bile hazır. Ama makyaj konusunda kararsız kaldınız. Yoğun bir makyaj yapıp kötü bir izlenim bırakmak istemiyorsunuz. Fakat hafif makyajın da seksi göstereceğini düşünmüyorsunuz. İşte ilk buluşmada yapılabilecek makyaj önerileri!

Dudaklar

ilk bulusma makyajini nasil yapmalisinizDudaklarınızı ön planda tutmak istiyorsanız renginizi kırmızı ya da bordo renklerinden yapın. Hem seksi bir görünüşe sahip olursunuz hem de özgüveninizi ortaya çıkarmış olursunuz.

Ten

Eğer bronz rengin ve buna uygun makyajın size yakıştığını düşünüyorsanız bu seçimi yapabilirsiniz. Aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Bronzluk size yakışmıyorsa açık ten de uygulayacağını allık ve farlarla yüz hatlarınızı ortaya çıkararak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etkileyici Bakışlar

Bakışlarınızın karşınızdakini etkisi altına almasını istiyorsanız dumanlı göz makyajını deneyebilirsiniz. İlk buluşmada karşınızdakini büyülemek istiyorsanız göz makyajınıza oldukça özen göstermelisiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarmaya karar verdiyseniz farklı renkler kullanarak güzel bir uyumla daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Gölgelendirme yaparak farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Yanaklar

Heyecanlandığınızda, utanıp sıkıldığınızda yanaklarınız sizi ele veriyorsa pembe ya da şeftali tonların da allıklar size yardımcı olabilir. Hem tatlı hem de alımlı bir görünüşünüz olur.

Işıltılı Farlar

Farklı, canlı, alımlı ve seksi görünmekte ısrar ediyorsunuz. O zaman ışıltılı farlar tam size göre. Göz pınarlarınıza beyaz ışıltılı far sürerseniz dikkat çekici görünebilirsiniz.

Maskara

Kirpiklerinizin dolgunluğuyla bakışlarınızın etkileyici görünmesine yardımcı olursunuz. Kirpiklerinizin tek tek ve dolgun görünmesini istiyorsanız önce fırçalı maskara daha sonra taraklı maskara kullanmanızda fayda var.