Blog

İşiniz Acele mi? İşte Hızlı Makyaj Teknikleri!

iniz Acele mi İşte Hızlı Makyaj Teknikleri

Bazen davetlere ya da randevulara geç kaldığımızda, evden acele çıkmamız gerekebiliyor ve üstümüze başımıza gereken özeni gösterecek vaktimiz olmuyor. Bu dar vakitte makyajımıza da uzun uzun zaman harcayamıyoruz. İşte bu gibi durumlarda hızlı makyaj teknikleriyle çok fazla vakit harcamadan makyajınızı güzel bir şekilde oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere Ruj Renkleri farkıyla hızlı makyaj tekniklerini sunacağız.

Hızlı Makyaj Teknikleri

Güzel makyaj yapmanın en önemli unsurlarından birinin temiz bir cilt olduğu unutulmamalıdır. İster aceleniz olsun ister olmasın her makyaj öncesi mutlaka yüzünüzü iyice temizlemeli, mümkün olduğunca da dinlendirmeye bırakmalısınız.

isiniz acele mi iste hizli makyaj teknikleriEğer donuk bir surat ifadeniz varsa; bej tonlarını tercih etmenizde fayda var. İşe öncelikle göz altınızdaki morlukları gidermekten başlamalısınız. Ayrıca yüzünüzdeki sivilce ve kızarıkları da bir kapatıcı yardımıyla ortadan kaldırmalısınız. Kapatıcının tonu cilt renginizin 1-2 ton daha açığı olmalıdır. Ayrıca cildinizle aynı tondaki fondöteni de güzelce yüzünüze uygulamalısınız. Yüzünüz için son yapmanız gereken; büyük bir fırça yardımıyla allığınızı ve pudranızı yüzünüze uygulamanız olacak. Bu şekilde makyajın da büyük bir kısmı bitmiş olacak.

Daha sonra göz kapaklarınızın üst kısmına göz farını sürmelisiniz (eğer gözleriniz koyu ise; bej ve sedef tonlarındaki farları tercih etmelisiniz. Fakat açık renkli gözlere sahipseniz istediğiniz renkte farı uygulayabilirsiniz). İri gözlere sahipseniz gözlerinizin iç kısmına, küçük gözlere sahipseniz; kirpiklerinizin dibine ince bir kalem çekmelisiniz. Son olarak gölgelendirmeyi yapın ve 2 kat rimel sürerek, göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Göz makyajı bir makyajın en önemli kısmıdır. Çünkü göz makyajı tüm makyajı güzel gösteren en önemli ve büyük kısımdır. Yani diğer bölgeleri acele yapıyorsanız bile göz makyajınıza daha fazla önem vermelisiniz

Son olarak makyajdaki en etkili ve en son noktaya geliyoruz. Dudaklarınıza ten renginize uyan bir ruj rengi tercih etmelisiniz. Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız; ruj renginizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Son olarak dudaklarınızın tam ortasına bir parlatıcı sürerek, rujunuzun rengini ve dudaklarınızın cazibesini ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak işiniz çok da acele ise sadece dudak parlatıcı sürerek de sonlandırabilirsiniz.