Blog

Kadınların En Sık Yaptıkları Makyaj Hataları Nelerdir?

kadinlarin en sik yaptiklari makyaj hatalari nelerdir1

Herkes güzel görünmek ister bu yüzden kendi tarzına uygun makyaj yapar fakat en sık yapılan makyaj hataları sizi yaşlı gibi gösterebilir. Her kadın gece kremleri ve kırışıklık karşıtı değişik değişik serumlar ile yüzümüzü daha genç ve sağlıklı göstermek için belki de gereğinden fazla paralar harcayarak daha da güzel görünebilmek için çok değişik yollarını arıyoruz. Ancak yapılacak olan doğru makyaj yöntemi ile bu yüzünüzde beliren hatları düzeltebilmenizin yapılabileceğinin mümkün olabileceğini biliyor muydunuz? Ancak yapabileceğiniz makyaj sizi çok güzel gösterebilir hatta mükemmel olabilirsiniz ancak olabilecek herhangi bir yanlışlıkla elinizi bir an kaydırıp yanlış dokunuşlar yaparak bu işlemin tam tersini düşünmek te mümkün olabiliyor.

Kadınların En Sık Yaptıkları Makyaj Hataları Nelerdir?

kadinlarin en sik yaptiklari makyaj hatalari nelerdir

  • Çok Fazla Kullanacağınız Tozlu Malzemeler

Herkesin yaptığı birçok hatadan bahsetmek gerekirse yüzünüze süreceğiniz pudra ya da allıkları aşırı miktarda toz olarak kullandığımızda yüzünüzdeki çizgileriniz aksine daha belirgin hale gelir. Bunları aşırı miktarda kullanmak yerine ise (ışık veren ipek fondöten gibi) hafif, sıvı bazlı olan modellerinden tercih ederseniz bu sayede cildiniz için daha taze ve genç bir görüntü yakalayabilirsiniz.

  • Ağır Göz Altı Kapatıcıları

Güzel görünmenin başka yöntemi olan göz altı çizgileri ile koyu göz altı çevreleri ve oluşan ince çizgilerimiz hayatınızın önemli bir parçasıdır ve bizim ise bu küçük olan yani pekte hoş olmayan görüntüyü gizlemenin formülü kapatıcı ile gerçekleştireceğimiz parmaklarımızın ucundadır. Ancak, iyi bir kapatıcı ve düzgün karıştırma tekniği ile bunu gerçekleştirebiliriz. Işık ve aydınlık veren kapatıcıları tercih ederek bu görüntüden kurtulabiliriz. En çok karşılaştığımız hatalardan biri ise yaşlı gösteren makyaj hataları ile güzel görüneyim derken yaşlı görünebilirsiniz.