Blog

Kahverengi Göze Sahip Olanlar Göz Makyajında Nelere Dikkat Etmeliler?

Kahverengi goze sahip olanlar goz makyajinda nelere dikkat etmeliler

Makyaj kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Bir makyajda önemli detaylardan biri ise göz makyajıdır. Göz makyajı yapmadan önce pek çok dikkat etmek gerekir. Gözlerin büyük ya da küçük olması, çekik olup olmaması, solgun olup olmaması, kaşların seyrek olup olmaması, kirpiklerin kıs aya da uzun olması ve benzeri gibi pek çok durum. Bunlardan biri de göz rengidir. Göz makyajı yapare-ken mutlaka göz renginizi dikkate almalı, göz rengine uygun göz makyajı uygulamalısınız. Bu gözlerinizi ön plana çıkaracaktır hem de çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kahverengi gözlere sahip olanların makyaj yaparken tercih edebilecekleri çok sayıda doğru renk vardır. Makyajınızda gözlerinizle dikkat çekmek istiyorsanız nude tonlarında ruj kullanmalı ve natürel renklerde allıkları tercih etmelisiniz. Makyajınıza başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli şey koyu renklerin gözlerinizi daha küçük gösterirken açık renklerin daha büyük göstereceği ve ortaya çıkaracağıdır.

Koyu Kahverengi Gözler

kahverengi goze sahip olanlar goz makyajinda nelere dikkat etmeliler 1Gözleriniz koyu kahverengi ise koyu ve orta koyuluktaki farlar sizin için doğru seçimdir. Dumanlı göz makyajı için siyaha yakın gri, erik moru ya da koyu yeşil farları tercih edebilirsiniz.

Açık Kahverengi Gözler

Gözleriniz ela veya elaya daha yakın bir renkte ise siyah renk eyeliner ve koyu renk farlardan uzak durmalısınız. Bronz tonları ve sarı bazlı renkler sizin için doğru tercihtir.

Eyeliner, far ya da göz kalemlerini anında satın almak istiyorsanız Hedisam.com üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz. Çeşitli renk seçenekleriyle tüm makyaj malzemelerini sunan Hedisam, aynı zamanda kaliteye de önem veriyor.