Blog

Kalem Ruj Nasıl Kullanılır?

Kalem ruj nasil kullanilir

Çoğu kadın kişisel bakımına önem verir ve dudaklarının güzel gözükmesini ister. Bunun içinde ruj ve ruj çeşitleri gibi makyaj malzemeleri kullanırlar. Ruj sürmek günlük hayatlarında bile basit gibi görünen ama bir uğraş isteyen durumdur. Kalem ruju kullanmanın belli başlı tavsiye edilen püf noktaları vardır.

Kalem Ruj Nasıl Kullanılır?

Kalem ruju daha verimli kullanılması için önerilen bazı kullanım şekilleri vardır. Eğer ince dudaklıysanız kalem rujunuzu dudaklarınızın biraz daha dışından çekebilirisiniz. Tabi ki bunu fazla abartmamak gerek. Ne kadar dışarıdan süreceğiniz sizin gözlerinizin kararına kalmış. Yumuşak şekilde sürmek sizler için daha iyi olabilir. Yumuşak bir şekilde sürmek istiyorsanız kaleminizin ucunuzun biraz küt olması size bu konuda yardımcı olabilir. Günlük ve normal hayatınızda doğal bir hava istiyorsanız keskin ve koyu renklerde kaçınmalısınız. Keskin ve koyu renkler dudaklarınızın ve yüzünüzün doğallığını bozabilir. Kalem rujunu normal rujunda üstüne sürebilirsiniz. Bu iki ruj renginin uyumunu yakaladığınızda sizlere daha güzel renkler kazandıracaktır.

Kalem Rujun Diğer Rujlardan Farkı

kalem ruj nasil kullanilir 1Kozmetik sektörü günümüzde kadınlara pek çok fırsat sunmaktadır. Bu çeşitlilik arasında kalem rujunun diğer rujlardan farkı bulunmaktadır. Kalem rujun bu çeşitlilik arasında kendine has bazı özelikleri var. Kalem ruju dudakları şekillendirmek için kullanılabilir. Üst dudağınız, çizgileri dümdüz değilse veya yaşlılıktan kaynaklanan çizgileriniz varsa kalem ruj kullanmak sizlere fayda sağlayabilir. Rujunuza yoğunluk kazandırmak istiyorsanız kalem rujla üstünden geçebilirsiniz. Doğal bir görünüm kazanmak içinde kalem rujla hafif bir çizgi çekebilirsiniz.

Kalem Rujun Diğer Rujlar Göre Avantaj ve Dezavantajları

Kalem rujun birçok ruj çeşidi arasında kendine ait bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Kalem rujun avantajları arasında;

  • Üst dudağınız, çizgeleri dümdüz değilse veya yaşlılıktan kaynaklanan çizgileriniz varsa kalem ruj kullanmak güzel bir görünüm sağlayabilir.
  • Rujunuza yoğunluk kazandırmak istiyorsanız kalem rujla üstünden geçebilirsiniz.
  • Doğal bir görünüm kazanmak içinde kalem rujla hafif bir çizgi çekebilirsiniz.
  • Kalem ruju dudakları şekillendirmek için kullanılabilir.
  • Sonrasında uygulayacağınız ürünler için ana hat oluşturmanızı sağlar.
  • Sürdüğünüz rujun kalıcılığını arttırır.