Blog

Kapatıcı Aydınlatıcı Olarak Kullanılır mı?

6128 buhara 50m 3766 1

Makyaj, çeşitli amaçlar doğrultusunda insanların daha şık ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasını sağlayan bir uygulama olarak ifade edilmektedir. Özellikle de genç ve yetişkin kadınlar tarafından uygulanan makyaj, aynı zamanda bir tür kişisel bakım uygulaması olarak da nitelendirilebilmektedir.

Dış görünüşüne önem veren insanlar kullanmış oldukları bazı kozmetik ürünleri ile göz makyajından ten makyajına kadar farklı alanlarda uygulamalar yapabilmek mümkündür. Ten makyajının ise vazgeçilmez olan bazı kozmetik ürünleri mevcuttur ki; bunlar kapatıcı ve aydınlatıcıdır.

Kapatıcı Aydınlatıcı Olarak Kullanılır mı?

Kapatıcı ile aydınlatıcı, birbirinden farklı makyaj malzemeleri olarak bilinmektedir. Bu iki ürünü tanımak gerekirse kapatıcı; insanların cildinde oluşan kötü görünümleri, lekeleri, izleri, göz altı morlukları ya da sivilce, akne gibi sorunları ortadan kaldıran bir üründür. Kapatıcı fiyatları çoğu zaman insanların bütçesine hitap edebilirken, bazense maliyetli olabilmektedir. Aydınlatıcı ise belirli bölgelere uygulanan ve yüz hatlarını keskinleştirip hoş bir görünüm kazandıran bir makyaj ürünüdür.

Günümüzde pek çok kadın kapatıcıyı yalnızca kapatıcı olarak kullanırken, nadiren de olsa bazı kadınlar kapatıcı aydınlatıcı olarak kullanabilmektedir.

Kapatıcıyı Aydınlatıcı Olarak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genellikle makyaj konusunda kapatıcı aydınlatıcı olarak pek de sık kullanılmazken, aydınlatıcının bulunmadığı ve ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu gibi uygulamalarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu kapatıcının hem ten renginden, hem de fondöten tonunda daha açık bir renge sahip olmasıdır. Ayrıca açık tonlardaki kapatıcının elmacık kemiği üstü, burun kenarları ya da kaş bitimi gibi aydınlatıcı uygulanan bölgelerde kullanılması da önemlidir. Bu kapatıcı önerileri dikkate alındığında, ürünün bir aydınlatıcı gibi işlev görmesi sağlanabilmektedir.

En Başarılı Kapatıcı M10arkaları

Günümüzde kozmetik sektöründe tercih edilen birbirinden farklı onlarca kapatıcı markaları bulabilmek mümkündür. Bu markalardan hangisinin iyi olduğunu söyleyebilmek için bazı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Örneğin; cilt tipine uygun olması, cilt rengine uygun olması, herhangi bir yan etkisinin olmaması ve yoğun bir kapatıcılık göstermesi, bir kapatıcının başarılı ve kaliteli olduğuna işaret etmektedir. Bu gibi durumlarda kapatıcı fiyatları da markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.