Blog

Kapatıcı Makyaj Malzemeleri ile Kusursuz Bir Cilt!

Kapatıcı Makyaj Malzemeleri ile Kusursuz Bir Cilt

Süper modeller güzel, kusursuz bir ciltle doğarlar, değil mi? Hayır, değil! Özenle seçilmiş ürünleri doğru teknikler ve gereçlerle birleştirirseniz bu sizinde doğuştan gelen hakkınız olabilir. Herhangi bir makyaj sanatçısına, en büyük meslek sırrının samur fırçaları olup olmadığını sorarsanız alacağınız cevap şu olacaktır: “Bu makyajla ilgili değil, ciltle ilgili.” Eğer sizinki kusursuzsa makyaj malzemelerinizi çekmecenizde unutabilir, buna rağmen büyüleyici görünebilirsiniz. Cildiniz mükemmel değilse, eh, o zaman da iyi bir kapatıcı, yüzünüzdeki yorgunluk, yaş veya güneş izlerini ve hatta bir iki ufak tefek kusuru örtmenize yardımcı olacaktır. Ve tabii tüm bu çalışmayı korumak ve muhafaza etmek için son adım da pudrayla atılacaktır.

Kapatıcılar, geçmişteki ağır ve iç bayıltan formüllerinden bu yana çok yol aldılar. Bir kapatıcı, bir yığın kusuru, gözaltındaki morlukları, lekeleri, güneş izlerini, doğum lekeleri ve çilleri kapatabilir. O eski, sadık ruj şeklindeki kapatıcılar hala piyasada bulunabiliyorsa da artık sünger uçlu kalem şeklinde veya mini tüplerdeki gibi pek çok çeşitte kapatıcılara sahibiz.

kapatici makyaj malzemeleri ile kusursuz bir ciltHiç makyaj yapmayan kadınlar bile hayatlarında birkaç kez kapatıcı kullanmıştır. Koyu renk halkalar, çizgiler ve lekelere karşı hiçbir şey bir kapatıcının yerini tutamaz. Şeftali veya açık sarı tonlarındaki kapatıcılar gözaltı gölgeleri için birebirdir çünkü koyu renk halkaların gri – mavi tonunu hafifletmeye yardımcı olurlar. Pembe tonlarındaki kapatıcılar fazla soğukturlar ve ancak gri rengi vurgularlar. Yeni formüller, sorunlu bölgelerdeki ışığı yansıtan ışık yansıtıcı pigmentler içermektedir.

Kabarık bir lekenin üzerine uygulanan hafif bir kapatıcı onu daha fazla belirginleştirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle de kabarık lekeleri kapatmak için kullandığınız kapatıcının cilt renginize tam olarak uymasına ya da cildin daha iyi görünmesini sağlamak için cilt renginden biraz daha koyu bir ton seçilmesine özen göstermek gerekir. Kapatma işlemi için en iyisi yağsız bir çubuk kapatıcıdır. Sürüldükten sonra akıp gitme eğiliminde olduklarından veya inci çizgileri ve kırışıklıkları belirginleştirdiklerinden dolayı yağ bazlı preparatlardan uzak durmalısınız. Fondöten seçiminizden daha açık tonda bir kapatıcıyı tercih etmelisiniz. Kapatıcılar hataları düzeltmek ve tüm tiplerdeki lekeleri gizlemek için idealdir. Kötü çizilmiş bir dudak çizgisini değiştirebilir. Burun deliklerinin çevresindeki kızarmış deriyi örter.