Blog

Kapatıcı Uygulama Hakkında Püf Noktalar!

kapatici uygulama hakkinda puf noktalar 1200x635 1

Kapatıcı Uygulama Nedir?

Kapatıcı kullanarak, akne, koyu halkalar ve lekeler gibi cilt kusurlarını gizleyebilirsiniz. Ama hangi kapatıcı nasıl uygulanır bilmelisiniz. Çünkü uygulama biçimi son derece önemlidir. Kapatıcının kusursuz bir cilt görünümünü sağlaması için, doğru tonu seçip doğru metodu uygulamanız gerekmektedir. Böylece kusurları, koyu halkaları ve lekeleri kapatabilirsiniz. Aksi durumda kapatıcılar tam bir işkenceye dönüşecektir. Çünkü hem doğal durmayacaklar hem de yüzünüzde istemediğiniz lekeleri kapatmak için kat kat kapatıcı sürecek ve kötü bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Cildinize Uygun Tonu Bulduğunuzdan Emin misiniz?

kapatici uygulama hakkinda puf noktalarKozmetik ve makyaj uzmanları, kapatıcının belli olmaması için kendi teninizin renginde bir kapatıcı seçmenizin daha uygun olacağını söylüyor. Cilt tonunuzdan fazla açık ya da koyu bir renk seçimleri, makyajda yapay görünüme sebep olacaktır. Yani açık tenli sarışın ve kumral kadınların açık renkleri, esmer tenli kadınların da koyu renkleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu durumda sadece kapatıcılarda değil, rujlarda, göz farında hatta ojelerde bile bazen geçerli olabiliyor. Her zaman cildinize en uygun makyaj malzemesini kullanmaya özen göstermelisiniz. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu şart.

Nemlendirmeyi Unutmayın

kapatici uygulama hakkinda puf noktalar 1Cildinize kapatıcı uygulamadan önce nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer bu nemlendirme işlemini yapmazsanız ve buna ek olarak cildiniz zaten kuru bir yapıya sahipse; kapatıcı bir süre sonra kuruyup pul pul dökülecektir. Kalıcı olmayacaktır. Nemlendirici özelliğe sahip olan BB kremleri de tercih edebilirsiniz. BB kremler hem nemlendirme hem de kapatıcı özelliğine sahiptirler. Eğer BB kreminiz yoksa hemen Hedisam üzerinden inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Yavaş Hareketlerle Uygulayın

Kapatıcıyı parmak uçlarınızla hafifçe uygulayın. Parmaklarınızla oluşan ısı sayesinde kapatıcının daha rahat uygulayabilirsiniz. Sert hareketlerle uyguladığınızda kapatıcı silinebilir. Kapatıcıyı sadece morlukların en yoğun olduğu bölgelere sürmelisiniz. Eğer her yere eşit olarak dağıtırsanız morluklar halen daha belirgin duracaktır. Kapatıcıları dağıtmak için uygun makyaj fırçalarını da kullanabilirsiniz.