Blog

Kaş Makyajında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

kas makyajinda nelere dikkat etmelisiniz

Birçok kadın için güzellik ve güzelleşmek çok önemlidir. Güzellik denilince de akla ilk yüz güzelliği gelir. Eğer yüzümüze doğru konumlandırılmış ve düzgün şekil verilmiş kaşlara sahip değilsek yüzümüzün güzelliğine gölge düşürmüş oluruz.

Herkes doğuştan harika kaşlara sahip olamaz. Bu bizim elimizde olan bir şey değildir ancak ufak makyaj hileleri ile yüz şeklimize uygun bizi daha da güzelleştirecek kaşlara sahip olmak hiç de zor değil. Peki bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Öyleyse gelin kaş makyajında nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım.

Kaş Makyajında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

kas makyajinda nelere dikkat etmelisiniz 1Öncelikle kaşlarınızı tarayarak işe başlayın. Kaşları belirginleştirmek için kaş veya göz kalemi ya da far kullanabilirsiniz. Renk olarak saçlarınızın bir ton koyusunu tercih edin. Kaşa kalem uygularken kalemi yatay olarak tutun. Bu sayede kalem darbeleri belli olmaz.

Kaşları doldururken doğal kaş görüntüsünden uzaklaşmamak gerekir. Özellikle saç ve ten renginizle uyuşmayan kaşlar komik görünmenize yol açabilir. Eğer kaşlar uzamışsa bu uzayan kaşları ihmal etmeden almak gerekir. Günümüzde seyrek kaşlı veya problemli kaşlara sahip kadınlara kalıcı kaş makyajı da uygulanabilmektedir. Ağrısız ve kolay bir yöntem olan kalıcı kaş makyajı sayesinde her gün kaşlarınıza mesai harcamaktan kurtulabilirsiniz. Kalıcı kaş makyajı yüz tipine uygun olarak yapılır. Bu sayede uzun yüzler daha oval, kare yüzler daha yumuşak, yuvarlak yüze sahip olanlar ise daha keskin hatlara kavuşabilirler. Unutulmamalıdır ki kaşlar nasıl bir ifadeye sahip olduğunuzla yakından alakalıdır. Yanlış bir kaş makyajı uygulaması yüzünüze somurtkan veya sinirli bir ifade bile katabilir.