Blog

Kaş Şekliniz Yüzünüze Uygun mu?

Her ifadenin yüzde kesinleştiği acının, hüznün kederin ve mutluğun yüzde belli olduğu insani yapınızı ön plana çıkaran kaşlarınız ve gözleriniz ne kadar uyumlu? Doğru adımlarla kaşlarınıza ve gözlerinize uygun makyajı ve bakımı yaparak daha keskin bakışlar ve sempatik bir ifade kazanabilirsiniz. Yüzünüze uygun kaş şekli ile bakışlarınızı daha keskin ve kendinize olan güveni karşı tarafa yansıtabilirsiniz. Önemli olan doğru ifadeyi yakalamak ve doğru makyajı yapmaktır.

Büyük Gözlere mi Sahipsiniz?

Bazı kadınların göz yapıları büyüktür. Bu nedenle bu göz yapısında ince kaş farklı bir görünüm kazandıracağı için büyük gözlü kadınlara ince kaş alımı ya da tasarımı önerilmez. Büyük gözlere sahip bayanlara kalın kaş önerilir. Bu işlemi makyaj sırasında kalem yardımı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra kaşlarınızı tarayarak daha dolgun kaş modeli elde edebilirsiniz.

Küçük Gözlere mi Sahipsiniz? 

Küçük gözlü kadınların büyük gözlü kadınlara göre bakışları daha naif ve yumuşaktır. Fakat doğru kaş tasarımı ile büyük gözlü kadınlara nazaran daha seksi ve çekici bakışlara sahip olabilir. Bunun için kaş tasarımını kavisli bir yapıda sağlattırarak ve makyaj sırasında kaşlarını kalem yardımı ile kavis kısımlarını belirginleştirerek sağlayabilir.

Oval Gözlere mi Sahipsiniz?

Oval gözlü kadınlarda kaş tasarımı gözden ziyade yüz yapısı ve burun yapısına göre farklılık gösterebilir bunun için en doğru alanı ve kavisi bulmak için kaş kaleminiz burnunuzun kenarından kaş merkezine doğru tutun. Kaleminize karşı gelen alana ister makyaj sırasında kavis verin isterse kaş tasarımınız sırasında bu işlemi uygulayın.

Etkili bir bakış için gözlerinizin ve kaşlarınızın bakımını ihmal etmeyin. Her şeyden önemlisi ve bakışların etkilisi doğal bakış ve doğal güzelliktir bunu unutmayın. Makyaj malzemeleri ve hileler sadece bakışları yanıltır.