Blog

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılmalı?

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılmalı

Ruj sürmeyi her kadın sever hele bu ruj rengi kırmızı ise daha başka bir çekiciliği vardır. Rujrengi kişiye göre değişir bu renk kırmızı ise kimisinde çekici bir görüntü kimi kadınlarda komik görüntüye yol açabilir.

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

kirmizi ruj nasil kullanilmali

  • Doğru Kırmızı Rengini Seçme

Her kadın için doğru renkte kırmızı ruju vardır ancak hangi ton olacağını iyi bilmelisiniz. Koyu kırmızıdan parlak kırmızıya içinde portakal ve mavi tonların olduğu kırmızılar. En güzeli bir uzmana danışıp göz ve ten renginize uygun olanını sorabilir veya deneme yanılma şeklinde bulabilirsiniz. Dışardan gelen fikirlere de açık olunuz

  • Nötr Gözler için Ruj Seçimi

Kırmızı ruju sürdüğünüzde gözlerinizi fazla renklendirmek isteyeceksinizdir. Dudağınızı kırmızıya boyadığınızda, göz kısmınız nötr olmamalıdır. Bazen ikisini de fazla aşırıya kaçmak sizi güzel değil komik gösterebilir.

  • Siyah Elbise

Kırmızı ruj sürdüğünüzde hemen hemen her elbiseyle kullanabilirsiniz ancak buna en güzel küçük siyah elbise daha gösterişli ve uyumlu olacaktır.

  • Siyah Eyeliner

Gözlerinizi nötr bırakmamanızı söylemiştik ancak siyah eyelinera hayır diyemeyiz. Denemenizde fayda var kırmızı dudaklarla çok iyi bir ikili olacaktır.

  • Eğer Gerekiyorsa Dudaklarınızı Çerçeveleyin

Kırmızı ruj pek öyle affedici bir özelliği yoktur. Her şeyiyle göze batar. Dudaklarınızın etrafında ince küçük çizgilerde dahil. Ruj bu çerçevenin dışına taşmasına engellemek için rujunuzun rengine uygun bir astar çekebilirsiniz.

  • Rujunuzu Daima Yanınızda Olsun

Kırmızı ruj hemen kaybolmaz, ancak silinmeye başladığında çok belli olur bu yüzden muhakkak yanınızda bulundurunuz