Blog

Kırmızı Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

kirmizi ruj surerken nelere dikkat edilmeli 1

Kırmızı ruj özel anlarda etkileyici makyaj yapmak isteyen kadınların en çok tercih ettikleri renklerden biridir. Kırmızı renkli ruj her zaman için dudakları daha seksi gösterir. İnce bir dudağa sürdüğünüzde daha dolgun gösteren bu renk kalın bir dudağı da olduğundan daha ince göstermenize yardımcı olabilir. Bunu yapabilmeniz için işin tekniğini bilmeniz yeterlidir. Biz de bu yazımızda sizlerle kırmızı ruj nasıl sürülür sorusuna yanıt olabilecek tüyoları paylaşıyoruz.

Kırmızı Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kırmızı Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli 1kirmizi ruj surerken nelere dikkat edilmeli

  • Kırmızı rujdan istediğiniz etkiyi alabilmek için ilk olarak dudak yapınıza uygun tonda olan kırmızı rengi tercih etmeniz gerekir. Dudaklarınız ince bir yapıya sahipse parlak kırmızı ruj onları olduğundan daha dolgun göstermenizi sağlayacaktır. Dolgun dudaklara sahipseniz bordomsu tonlarda kırmızı ruju tercih edebilirsiniz.
  • Tüm koyu renklerde olduğu gibi kırmızı ruj da dudaklardaki pürüzleri çok açık bir şekilde belli etme özelliğine sahiptir. Bunun için ruju sürmeden önce dudaklarınızın üzerindeki ölü hücreleri temizlemek için hafif bir peeling uyguladıktan sonra dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.
  • Kırmızı ruj demek abartılı dudak makyajı demektir yani yüzünüzde ön plana çıkacak olan bölge dudaklarınızdır. Ruju sürmeden önce onunla aynı tonlara sahip bir dudak kalemi ile dudaklarınıza çerçeve çekebilirsiniz.
  • Dudaklarınızdaki rujun daha dayanıklı olması için ilk önce dudaklarınıza ince bir tabaka halinde fondöten sürün. Biraz kurumasını bekledikten sonra üzerine hafiften bir katta pudra sürün. Böylece rujunuz uzun süre akmadan ve bozulmadan ilk sürdüğünüz andaki gibi güzel görünecektir.
  • Koyu renkli rujları dudağınıza sürerken fazla sürmemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde dudak makyajınız etkileyici olmak yerine, basit ve özensiz duracaktır. Kırmızı ruju bir fırça yardımı ile ortadan kenarlara doğru sürerseniz fazla kaçmasını önlemiş olursunuz.
  • Ruju uyguladıktan sonra fazlalıkları bir kağıt mendille dikkatlice aldıktan sonra bir kat daha kırmızı ruj sürün. Bu sayede rujunuzun kalıcılığını daha fazla artırmış olursunuz.
  • Kırmızı ruj sürerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da göz makyajınızı daha hafif tonlarda yapmanız gerektiğidir. Koyu göz makyajı ile bir arada kullanılan kırmızı ruj, sizi boya küpüne batmış gibi göstermekten başka bir işe yaramayacaktır. Kırmızının cazibesini yitirmemesi için göz makyajınızı ağır yapmayın.

Kırmızı ruj gündüz makyajı için biraz fazla abartılı olabilir. Gündüz daha hafif renkteki rujları tercih edin, kırmızı ruju ise gece makyajında kullanın. Böylece özel anlarınızda istediğiniz etkiyi daha kolay elde edebilirsiniz. Her kadın kırmızı ruj sürebilir, bu konuda önemli olan kırmızının hangi tonunu ne şekilde kullanacağınızı bilmenizdir. Özellikle ilk kez kullanacağınız bir kırmızı ruju alacağınız yerde deneyerek size yakışıp yakışmadığını mutlaka kontrol edin.