Blog

Kırmızı Ruj Sürmenin 5 Önemli Detayı!

kirmizi ruj surmenin 5 onemli detayi 1

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın en önemli kısmı sürdüğünüz rujdur. Dudaklar yüzünüzde en çok dikkat çeken bölgedir. Özellikle rujun rengi kırmızıysa bu hususta profesyonel olmak gerekir, diyebiliriz. Kırmızı ruj, rengiyle yapısıyla yüzünüzü çok değiştirir. Oldukça dişi bir renktir. Cazibeli ve dikkat çekicidir. Kırmızı ruj sürmenin de püf noktaları var. Bunlara dikkat ederek kusursuz dudaklara sahip olabilirsiniz. İşte kırmızı ruj makyajıyla daha çekici olmanın yolları!

Ruj Altına Fondöten Sürün

Öncelikle makyaj yapmadan önce cildinizi temizleyin. Her zaman temiz bir cilde yapılan makyaj daha güzel duracaktır. Yüzünüze uyguladığınız fondöteni az miktarda dudaklarınıza da uygulayın. Böylece dudaklarınızdaki kusurları ve kırışıklıkları da kapatmış olursunuz. Mükemmel bir ten makyajına uygulanan mükemmel bir kırmızı ruja kimse hayır diyemez. Bu şekilde rujun rengi daha etkili olacaktır.

Dudak Kalemi Kullanın

kirmizi ruj surmenin 5 onemli detayiDaha belirgin hatlara sahip olmanın yolu makyaj kalemleridir. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudak kalemi kullanabilirsiniz. Ancak dudak kaleminin rengi ruj rengine çok yakın olmalıdır. Kırmızı ruj kullanmadan önce ise dudak renginde bir kalem kullanmalısınız. Kırmızı ruj sürmeden önce de dudak çizgilerinizi belirginleştirin. Böylece sınırları belirlemiş olacaksınız. Rujun taşmasını böylece önleyebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Alırken Tonuna Dikkat Edin

Rujunuzu alırken tonlarına dikkat etmelisiniz. Her kırmızı ruj aynı değildir. Burada ten renginiz çok önemlidir. Kırmızının hangi tonunu seçeceğini ten renginizle ilgilidir. Beyaz tenliler tam kırmızı renkleri tercih ederken esmer tenliler kahve tonlarına yakın kırmızıları tercih etmelidir.

Dudaklarınızı Nemlendirin

Makyajdan önce cildinizi nasıl nemlendiriyorsanız dudaklarınızı da nemlendirmelisiniz. Özellikle kırmızı ruj kullanacaksanız oluşacak çatlak, kuruluk gibi kötü görüntüyü engellemelisiniz. Bunun için ruj sürmeden önce dudaklarınıza nemlendirici uygulayın.

Ruj Fırçası Kullanın

Sürmesi zor olan kırmızı ruju fırçayla sürmeyi deneyin. Ruj fırçaları ile daha etkili sonuçlar alırsınız. Rujunuz daha uzun süre dayanır. Ayrıca çizdiğiniz çerçevenin dışına çıkma ihtimalini düşürür. Rujunuzu sürdükten sonra dudağınızda fazlalıklar varsa mutlaka bir kağıt mendil yardımıyla fazlalıkları alın. Kırmızı ruj makyajınızı hafif bir allık ve rimelle tamamlayın. Şunu unutmayalım. Kırmızı ruj zaten bir stardır. Çok ağır göz makyajına ve ten makyajına ihtiyaç yoktur. Bırakın dudaklarınız tek başına star olsun.