Blog

Kış Aylarında Hangi Renk Dudak Kalemlerini Seçmelisiniz?

Kis aylarinda hangi renk dudak kalemlerini secmelisiniz

Kişisel bakım yapmayı sevenler için dudaklar önemli bir gösteriştir. Kozmetik dünyası dudak makyajı konusunda oldukça çeşitlidir. Ruj olsun dudak kalemi olsun birçok ürün mevcuttur. Bu ürünlerin çokluğu da hangisinin nasıl kullanılacağı konusunda karışıklıklara da yol açabilir. O yüzden bugün bu konu hakkında bir yazı olacak.

Kış Aylarında Hangi Renk Dudak Kalemlerini Seçmelisiniz?

Öncelikle her mevsimde hakkını veren kırmızı rengini unutmamak gerek. Uyumlu bir rujla desteklenen kırmızı dudak kalemleri oldukça güzel bir kış rengi olabilir. Kırmızı demişken kırmızıya yakın bordonun tonları da kış aylarında tercih edilebilecek güzel ve çarpıcı renklerdir. Bunların yanında metalik mor renklerde kış ayarlında dudaklarda güzel durur.

Hangi Renk Hangi Dudakta Güzel Durur?

kis aylarinda hangi renk dudak kalemlerini secmelisinizSizin dudağınızın hangi olduğunu bilmek önce dudaklarını iyi tanımanız gerekir. O yüzden bu soru dudağınız şekline göre değişiklik gösterir. İnce dudaklı iseniz açık renk ve bej rengi tonları sizin için en uygun olanlarıdır. Dolgun ve kalın dudaklı iseniz yumuşak pembe, kırmızı, berry, bordo, kahverengi gibi renkler sizin için uygunudur.

Dudak Kalemi Doğru Şekilde Nasıl Sürülür?

Dudağınızın kenarlarını çerçeveleyip bu çerçevelerin etrafını da kalemle hafifçe boyamalısınız. Daha sonra bu işlemin üstüne ruj sürmelisiniz. Koyu renkli bir dudak kalemi kullanmak rujunuzun rengini de daha koyu göstermeye yarar. Eğer açık renkli bir dudak kalemi kullanmayı seçerseniz bu da rujunuzun rengini daha da açar. Bir diğer püf nokta olarak koyu renkli ruj kullanımından sonra dağılma sorunu yaşanabiliyor. Bu durumda dudak kalemi kullanmak rujunuzun dağılmasını bulaşmasını önler ve daha düzgün gözükmesine yardımcı olur. Ruju sürmeden önce rujla aynı renkte dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı doldurursanız, rujunuzun rengi çıkmaya başlasa da zemini aynı renkte olduğundan dudaklarınızın solgun gözükmesinden sizi korur. Böylelikle dudaklarınız daha uzun süre renkli ve canlı gözükür. Dolgun dudaklara sahip iseniz dudak kalemi kullanarak bunu daha da ön plana çıkarma şansınız vardır. Dudaklarınızı çerçeveleyip dudak hatlarınız daha belirgin hale getirebilirsiniz. Dudak çizgisinin biraz üstünden dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra üstünden ruj ile geçerseniz daha da dolgun duran dudaklara sahip olma şansınız vardır. Bunu yapabilmek için dudak kalemini rujdan bir ton koyu kullanmak önemlidir.