Blog

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbaharın bitmesine yakın bir zaman kaldı ve kış için kendimizi ve en çokta cildimizi hazırlamamız lazım. Kışın makyaj yaparken nelere dikkat etmeli neler yapıp neler yapmamamız gerekli bunu iyi bilmemiz gerekiyor. Bunun için bazı ipuçlarını verelim…

Kış Makyajının İncelikleri

kis makyaji nasil yapilirBu kış dudaklar yine göz alıcı. Kırmızının her tonunun karşımıza çıkacağı makyaj sezonunda renk ve pırıltı dudaklarda dramatik bir şekilde kendini göstermeye hazırlanıyor. Açık renk rene sahipseniz şeftali ve pembe tonlarında rujlar tercih edebilirsiniz. Ancak koyu renk tene sahipseniz koyu renklerde rujlar kullanmalısınız. Aynı zamanda gece dışarı çıkmak için hazırlanıyorsanız parlak rujlar tercih etmelisiniz. Ancak doğal makyajı seviyor ve özellikle de gündüz makyaj yapacaksanız tercihinizi mutlaka mat rujlardan yana kullanmalısınız.

Bakışlarda mor ve tonları yeniden keşfediliyor. Bu asil rengin tüm nüansları bu kez göz kapaklarına belirgin bir şekilde uygulanıyor. Ancak mor renk size yakışmıyorsa mora yakın renkleri tercih etmelisiniz.

Geçtiğimiz yaz da göz makyajının vazgeçilmezi olan eye-liner, yeni sezonda daha kalın bir çizgiyle bizlere eşlik ediyor. Üstelik kirpik dipleriyle sınırlı kalmıyor, aksine kalın bir şerit halinde göz kapağını kaplıyor. Hem kışın hem de yazın kalın eyeliner modası geçmeyecek gibi duruyor. Gözleriniz küçükse mutlaka kalın eyeliner denemelisiniz. Ancak büyük gözlere sahipseniz daha ince eyeliner deneyebilirsiniz.

Ve sıra dışı bir trend daha; koyu yeşil metalik farlar ve koyu renk dudaklar defileler dışında kırmızı halıda da çok sevildi. Kış sezonunda bu trendi daha yoğun bir şekilde görmeye hazır olun!