Blog

Kolayca Uygulanan Makyaj Hileleri!

Kolayca Uygulanan Makyaj Hileleri

Makyaj bütün kadınların vazgeçilmez unsurudur. Bütün kadınlar kusursuz ve daha güzel görünmek ister. Bu nedenle de makyaj hilelerine sık sık başvurur. Ancak burada doğru tekniği doğru şekilde kullanmak çok çok önemlidir. Doğru bir makyaj için her şeyden önce temiz bir cilt olmalıdır. Her makyajın altına fondöten uygulanır. Fondöten ciltteki ton farklılıklarını ve kusurları gidermek için en etkili makyaj aksesuarıdır. Ancak çok gerekli olmadıkça kullanılmaması gereken bir aksesuardır. Çünkü cildin nefes almasını engeller.

Kolayca Uygulanan Makyaj Hileleri

Fondötenin üstüne uygulanacak pudra ve allığın da doğru ve doğal tonlarda seçilmesi gerekir. Yanlış tonda seçilen ve yanlış şeklide uygulanan allık yaşlı bir görüntüye neden olur. Bu nedenle ten renginizi bilmeli ve tanımalı, internetten kozmetik ürünlerinin siparişlerini verirken doğru tercih yapmanıza yardımcı olmaktadır.

kolayca uygulanan makyaj hileleriDudakları dolgunlaştırmak için de dudak çevresinin dışından doğal renkteki bir dudak kalemiyle bir dudak çerçevesi çizilerek dudaklar olduğundan daha dolgun gösterilebilir. Daha sonra dudak kalemine uygun renkteki rujun fırça yardımıyla uygulanması hem rujun dudağa daha iyi işlemesini hem de daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. İnternet sitemizden dudak makyajı için kozmetik ürünlerini inceleyebilir, kendinize uygun olan makyaj malzemelerini sipariş edebilirsiniz.

Eğer çok küçük gözlere sahipseniz üst ve alt göz kapaklarında göz kalemi kullanarak gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz. Yine rimel kullanarak da kirpiklere istenen hacmi vermek mümkün ancak burada unutulmaması gereken bir şey var ki o da alt kirpiklere asla rimel sürmemektir. Çünkü bu kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilecek bir makyaj hatasıdır.
Son yıllarda kaşların kalın ve doğal olması da oldukça modern bir görüntü yaratmaktadır. İnce kaşlı kadınlarda kaş kalemi yardımıyla geçici de olsa kalın kaşlara sahip olabilirler. Kaş kalemi ile kaş kalınlaştırmak hem kaşların nasıl görüneceğini öncesinde bilmek hem de sonradan pişman olmamak için güzel ve denenmesi gereken bir yöntemdir. Ancak kalın kaşlar size uymuyorsa moda diye yapmamalı, kendinize en uygun kaşları tercih etmeli, size en uygun makyaj malzemelerini kullanmalısınız.