Blog

Koyu Tenliler için Makyaj Önerileri!

Koyu Tenliler için Makyaj Önerileri

Makyajda en şanslı kişiler koyu tenlilerdir. Çünkü koyu tene sahip olanlar hangi tonda makyaj malzemelerini tercih ederlerse etsinler çok yakışır. Ancak kozmetik ürünlerinin kullanımının uyum içerisinde olması son derece önemlidir. Aynı zamanda makyaj uygulamalarının günün hangi zaman diliminde yapıldığı da çok önemlidir. Bazı püf noktalara dikkat edildiği zaman kusursuz makyaj yapmamak için herhangi bir neden yoktur.

Koyu Tenliler için Günlük Makyaj Tavsiyeleri

Cildi koyu olan kadınların yaptığı en büyük hata ciltlerinin koyu olmasına rağmen ısrarla koyu renkleri tercih edip ciltlerini daha da koyulaştırmaları ya da aynı şekilde cildi daha açık göstermek için çok açık renkleri seçip doğallıklarını bozmalarıdır. En ideal yol orta yolu bulmaktır. Bunun için kendinize en ideal rengi bulmalı, bu rengi bulana kadar da pek çok kez deneme yapmalısınız. Aksi durumda yaptığınız makyaj doğallığından çıkacak ve çok kötü bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Koyu Tenliler için Gündüz Makyajı Tavsiyeleri

koyu tenliler icin makyaj onerileriKoyu ten rengine sahip olanlar gündüz makyajındaki göz makyajında daha çok soft renkler, açık mavi, pembe, şeftali ve kemik tonları tercih etmelidirler. Göz altlarını ve üstünü aydınlatmaları iyi bir tercih olacaktır. Sadece göz kalemlerinde siyah ve koyu tonlar seçilmesi gerekir. Bu sayede gözler daha bir ön plana çıkar. Göz makyajının bir makyajın en önemli kısmı olduğu unutulmalıdır.

Yüzü canlı göstermek için allık ve ruj seçimi şeftali ve pembe tonlarından yana olmalıdır. Koyu tenliler günlük makyajlarında kırmızı ve pastel tonlardan kaçınmalıdır.

Koyu Tenliler için Gece Makyajı Tavsiyeleri

Koyu ten rengine sahip olanlar gece makyajında siyah ve metalik eyeliner, dudaklarda açık tonları tercih etmelidirler. Koyu tenlilerin gece makyajlarında göz makyajlarını sade tutmaları gerekiyor. Ancak siz gözlerim daha bir ön plana çıksın istiyorsanız abartıya kaçmadan daha koyu tonlar kullanabilirsiniz. En ideali, gündüz olduğu gibi soft pembe, mavi, metalik ve gridir.

Ayrıca, fazla fondöten cildi yorar. Bu nedenle mümkünse eğer pudraları tercih etmelisiniz. Makyaj öncesi cildinizi iyice temizleyip, nemlendirme işlemini de ihmal etmemelisiniz.