Blog

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

kusursuz makyaj nasil yapilir

Kadınların hiçbir zaman vazgeçemeyeceği ve yapmaktan asla sıkılmayacağı en güzel değişme yöntemi makyajdır. Aslında değişme yöntemi olarak adlandırmak pek de hoş değil fakat güzel olan özelliğimizi öne çıkarmak diyebiliriz.

Makyaj yapmak oldukça zor ve titizlik isteyen bir olaydır. Çünkü renk uyumu, renkle sizin ten uyumunuz ve gün içinde bozulmayan bir makyaj yapmanız gerekmektedir. Sabah evden çıktığınızda mükemmel bir makyajınız varken 2 saat sonra aynada kendinizi tanıyamaz hale gelebiliyorsunuz. Bu nedenle makyaj malzemeleri her zaman yanınızda olmalıdır.

Makyaj yapmak ustalık istemektedir. Zamanla yapıla yapıla tecrübe kazanılır. Makyaj yaparken dikkat edilecek ve kusursuz makyaj için yapılması gereken bazı püf noktalar bulunur. İşte kusursuz makyajın püf noktaları!

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılırkusursuz makyaj nasil yapilirİlk olarak bilmeniz gereken en önemli unsur cildinizin kesinlikle temiz olmasıdır. Temizlenen cildinize uygun bir makyaj malzemesi seçilmelidir ve mümkün olduğunca kullanılan malzeme kaliteli ve doğal olmalıdır. Çünkü makyaj malzemeleri ciltle direkt temas ediyor, gözümüze, dudağımıza ve yüzümüze sürüyoruz. Bu malzemeler bizim sağlımızı tehdit edebilir düzeyde olduğundan makyaj malzemesi satın alırken oldukça özen göstermeliyiz.

İkinci adım ise cildinizin nemlendirilmesidir. Yine cildinize uygun bir nemlendirici kullanmanız önerilir. Nemlendirme işlemi bittikten sonra mutlaka kapatıcı uygulanmalıdır. Çünkü cildimizde farklı çevresel faktörlerden dolayı lekeler bulunmaktadır. Bu yüzden kapatıcı kullanmalıyız. Fondöten ya da BB krem ile diğer bir adıma geçebilirsiniz. Daha sonra yağlı ve parlak bir görüntü oluşturmamak adına pudra ile sürülen tüm ürünler yayılabilir ve en önemlisi allık cildimizi renklendirebiliriz.

Göz makyajı makyajın en önemli kısmıdır. Göz makyajında ise sıra şöyledir. Önce kıyafete, saç rengine veya ten rengine göre far seçilmelidir. Tabi cilt tipi asla unutulmamalıdır. Far uygulandıktan sonra, göz kalemi veya eyeliner uygulanmalıdır. Göz makyajında iste en son aşama ise maskara uygulamasıdır.

Dudak makyajındaki basamaklar; dudağımız ince ise, dudak kalemi ile belirginleştirebiliriz. Eğer gerek duymuyor iseniz bu basamağı atlayabilirsiniz. Daha sonra ruj ve parlatıcı ile Kusursuz makyajınızı tamamlamış olacaksınız.