Blog

Kusursuz Ruj Sürmenin Teknikleri!

Kusursuz Ruj Sürmenin Teknikleri

Dudaklar her zaman kurumaya meyilli bir bölgedir. Bunun nedeni ise dudaklarda yağ bezesi olmamasıdır. Dudakların kurumaması için belirli periyotlarda dudak nemlendiricileri ya da vazelin sürülmesi gerekir. Gerçekleştirilen bu işlem ölüm derilerin soyulmasını sağlayıp, nemi içeride tutacak ve ruj için de astar görevi sağlayacaktır.

Dudaklarda melanin bulunmadığı için güneşin yakıcı ışınlarına karşı korunmaya gereksinim duyarlar. Bu nedenle güneşe çıkarken yüksek SPF içeren bir koruyucu kullanarak dudakların korunması gerekir.

Kusursuz bir dudak elde etmek için ruj sürerken daima fırça kullanmak gerekir. Fırça, ruju etrafa bulaştırmadan köşelere kadar sürebilmenizi ve rujun kenarlardan taşmamasını, dudak çizginizin içinde kalmasını sağlayacaktır. Çerçeve çizmeksizin yumuşak, düzgün bir dudak çizgisi ve etrafa bulaşmayan ruj istiyorsanız bir makyaj pamuğunu fondötenle veya kapatıcıyla ıslatarak boyanmış dudakların çevresinde boylu boyunca dolaştırmalısınız.

kusursuz ruj surmenin teknikleriDudak kalemi kullanıyorsanız kullanımdan önce kalemtıraşla ucunu açmalısınız. Bu sadece kusursuz bir çizgi sağlamakla kalmaz, kalemin ucundaki yağlı artıkların atılmasıyla altındaki taze ucu da ortaya çıkarır. Bu da uygulamayı çok daha kolay bir hale getirecektir. Sert bir çerçeve çizmemesi için kalemin ucunu fazla sivriltmekten kaçınmalısınız. Kalemi dudaklarınızın dış kenarlarını izlemek için kullanmalı, dudaklarınızı gevşek tutmalısınız. Aksi halde doğal olmayan şekiller yaratırsınız.

Dudaklarınızı kalemle çerçeveledikten sonra, üzerine ruj sürecek bile olsanız, içlerini renklendirmek için de kullanın. Bu işlem, rengin düzenli biçimde silinmesini sağlar, böylece yemekten sonra sadece dudak çerçevenizle kalakalmazsınız.

Aceleniz mi Var?

Rujunuzu dudaklarınıza orta parmağınızla gelişigüzel sürmelisiniz. Böylelikle düzensiz kenarlar daha doğal görünür. Eğer aceleniz varsa dudak kalemini hiç tercih etmeyebilirsiniz.

Rujunuzun dişlerinize bulaşmaması için fırçayla sürüp kurutmalısınız. Bunun devamında ise parmağınızı alt ve üst dişlerinizin arasına yatay biçimde yerleştirip, hafifçe ısırmalısınız. Parmağınızı ağzınızdan çekerken dişlerinize bulaşmış ruj varsa temizleyecektir.

Rujunuzun ilk katını bir mendille kuruttuktan sonra ikinci katı sürmelisiniz. Hem renk iyice oturacak hem de kalıcı olacaktır. Rujunuz bitmeye yüz tuttuysa dibindekileri fırçayla almalısınız. Dibinde en az 20 kez daha kullanabilecek miktar bulunur.