Blog

Kusursuz ve Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

kusursuz ve dogal makyaj nasil yapilir 2

Makyaj yaparak hiç makyaj yapmamış gibi bir izlenim verebilirsiniz. Doğal güzelliğinizi ortaya koyabileceğiniz işlemlerle makyajın sihirli gücünü kullanmak sizin elinizde. Ünlü makyaj uzmanlarının hepsi doğal görünen yüzlerden yana. Onlara göre en profesyonel makyaj doğala en yakın olan makyajdır. Peki kadınlar bu makyajı makyöze ihtiyacımız olmadan nasıl yapabilir? Hem doğal hem de güzel görünebilmek kolay değildir. Ancak paylaşacağımız ipuçlarıyla artık sizde profesyonel bir şekilde makyaj yapabilirsiniz.

Kusursuz Görünmenin İlk Adımı

İlk olarak yapmanız gereken cildinizi makyaja hazırlamak. Bunun için cildinizin temiz ve yeterince nemlenmiş olması gerekiyor. Haftada bir düzenli olarak yaptığınız peeling, gece gündüz nemlendirilmiş cildiniz her daim makyaja hazır durumda olur.

Kusursuz Görünmenin İkinci Adımı

Kuru bir cildiniz yoksa ve söylediklerimizi yapıyorsanız sıra kusurları örtmeye geldi. Artık moda olan olan ten renginizle uyumlu nemlendiricileri kullanmanız doğal görünmenizi sağlar. Doğal görünen bir cilde kavuşmak artık çok kolay.

Kusursuz Görünmenin Üçüncü Adımı

Kusursuz ve dogal makyaj nasil yapilirKonturlama ile makyajsız ve doğal görünüme sahip olabilirsiniz. Kullandığınız renkli nemlendiricinizin üzerine çok hafif bir şekilde pudra sürün. Yoğunlaştırmadan yeteri kadar sürdüğünüzü düşünüyorsanız allık sürmenize gerek kalmaz.

Kusursuz Görünmenin Dördüncü Adımı

Tek kat süreceğiniz maskara ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpikleriniz açık renkteyse kahverengi rimel işinize yarayacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise maskaranızın taraklı olması.

Kusursuz Görünmenin Son Adımı

Dudaklarınıza dudak balsamı sürmeniz yeterli olacaktır. Dudaklarınızın soluk durmasını engellemiş olursunuz ve dudaklarınız yumuşamış olur.