Blog

Kusursuz Yaz Makyajı Nasıl Olmalı?

kusursuz yaz makyaji nasil olmali

Kadınların güzel görünmek için en büyük silahlarından biri hiç şüphesiz makyaj yapmak. Kusursuz bir şekilde makyaj yapmanın en önemli şartlarından biri ise makyaj teknikleri ile ilgili bilgi sahibi olmak ve içinde bulunulan mevsime göre makyaj yapmaktır. Özellikle yaz aylarında terleme sonucu makyaj dağılabildiğinden buna göre hareket etmek gerekmektedir. Makyaj gerektiği gibi yapılmadığı takdirde ciltte sivilceler artabilmekte ve cilt esnekliğini yitirebilmektedir. Yaz makyajı nasıl olmalı sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Yaz Aylarında Uygulanacak Makyaj Teknikleri

kusursuz yaz makyaji nasil olmali 1Yaz mevsiminde makyaj tekniklerini uygularken cildin nefes almasına dikkat etmek çok büyük önem taşımaktadır. Cilt terleme sebebiyle kuruyacağından sürekli nemli kalmasını sağlamak için kremler kullanmak gerekmektedir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak içinde SPF faktörlü nemlendiricileri tercih etmeli, güneş kremlerini ihmal etmemelisiniz.

Yaz makyajının ağır olmaması için fondötenler yerine toz pudralar kullanabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzdeki ağırlık hissinden kurtulmuş olacaksınız. Dilerseniz fondöten ile toz pudrayı karıştırıp kullanarak taze bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yazın güneş sayesinde cildiniz bronzlaşacağından kullanacağınız allığın tonuna dikkat etmeli ve bronzluğunuzun abartılı durmamasını sağlamalısınız. İnternet sitemizden allık çeşitlerini inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Makyajınızı hangi renk ruj ile tamamlayacağınıza karar veremiyorsanız en iyisi ten rengi ruj kullanmaktır. Kullanacağınız rujun terlemeye karşı dayanıklı olması makyajınızın dağılmasını engelleyecektir. Eğer ten renginize en uygun ruj rengini biliyorsanız internet sitemiz üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Yaz aylarında göz makyajı yaparken terleyebileceğiniz ihtimalini de göz önünde bulundurarak hafif bir şekilde eyeliner çekmeli ve ağır göz makyajı yapmaktan kaçınmalısınız. Göz farı uygularken ise hafif olanları tercih etmelisiniz. Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamak içinse kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra şeffaf bir rimel sürmeniz yeterli olacaktır. Ancak yaz dönemlerinde yapılan makyajlar hafif olduğu için rimel kullanımında biraz abartıya kaçabilirsiniz. Dolgun ve hacimli gösteren rimellerle sade olan makyajınızı tamamlayabilir, yazın muhteşem bir makyaj elde edebilirsiniz. Rimel seçimlerinde kirpiklerinize göre tercih yapmayı unutmamalı, eğer kısa kirpikleriniz varsa uzun gösteren rimelleri tercih etmelisiniz.