Blog

Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilir? Yeni Başlayanlar İçin 6 Öneri!

kuyruklu eyeliner nasil cekilir yeni baslayanlar icin 6 oneri

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte, ağır makyajlar yerine, basit ve iki dakika süren makyajlar tercih ediliyor. En başından beri göz makyajı favorilerinin başında gelen, çekici bakışlara sahip olmak eyelinerlar ilk sırada yer alıyor. Eyelinerlar kadınların vazgeçilmez göz makyajları arasında olup, çok sayıda çeşidi de bulunuyor. Uygulaması zor olan eyeliner bir o kadar da çekici görünüyor. Peki herkesin merak ettiği ve en çok tercih edilen kuyruklu eyeliner nasıl çekilir?

Far Sürmeyi İhmal Etmeyin

İlk olarak kalıcılığı sağlamak için göz kapağınıza far bazı sürmelisiniz. Böylece kuyruklu eyelinerın etkisini daha da arttırmış olursunuz.

Likit ya da Jel Eyeliner Tercih Etmelisiniz

Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilirkuyruklu eyeliner nasil cekilir yeni baslayanlar icin 6 oneriÇarpıcı bakışlar için, likit veya jel eyeliner kullanmanız daha doğru olacaktır. Kalem tipi eyelinerlar kuyruklu görüntü için istenilen sonucu net olarak vermeyecektir. Suya dayanıklı jel eyeliner ve köşeli eyeliner fırçası bu iş için en iyi tercih olacaktır.

Fırçanın her iki tarafını da eyelinera batırın. Daha sonra fırçadan kalan fazlalığı alın. Böylece olabilecek kazaları engellemiş olursunuz.

4Göz pınarınızdan başlayarak, eyelinerınızı göz kapağınızın bitişine kadar sürün. Kirpik diplerinize ne kadar yakın sürerseniz, o kadar güzel bir çizgi elde etmiş olursunuz. Geniş açılı ve köşeli fırça ile eyeliner çizginizi isteğe göre biraz kalınlaştırabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizi daha büyük göstermiş olacaksınız.

Kuyruklu eyelinerı kolay uygulayabilmeniz için harika bir yardımcı olan yapışkan bantları şiddetle önerilmekte. Özellikle yeni başlayanlar için büyük kolaylık sağlıyan yapışkan bantları kirpiklerin bittiği yerden kaşa doğru yapıştırılmalı, üzerine eyeliner sürülmelidir. Bantı kaldırdığında, çok düzgün bir eyeliner çizgisine sahip olacaksınız. İlk uygulamada bant kullanmanız size kolaylık sağlayacaktır. Sonrasında bant olmadan da deneyebilirsiniz.

Aynı işlemi diğer gözünüze de uygulamalısınız. İki gözünüze de aynı ve eşit çizdiğinizi kontrol etmelisiniz. Bu aşamada bantlar kolaylık sağlayacaktır. İki kat maskara ile göz makyajınızı tamamlamalısınız.