Blog

Makyaj Çantanızdan Bunları Eksik Etmeyin!

Makyaj cantanizdan bunlari eksik etmeyin

Kapanması güç hale gelen makyaj çantanıza el atma zamanı gelmiş demektir. Kullanmadığınız ya da süresi geçmiş makyaj malzemelerini eleyerek işe başlamalısınız. Aksi halde bu ürünler lüzumsuz yer kaplayabilir. Sürekli yanınızda taşıdığınız ve son dakika buluşmalarında kurtarıcınız olan makyaj çantanızın içinde ne olduğu çok önemlidir. İşte makyaj çantanızda bulunması gerekenler:

Göz Kalemi:

Özellikle siyah bir tane göz kalemi mutlaka makyaj çantanızda bulunmalı. Hiç makyaj yapmasanız bile gözlerinize süreceğiniz bir kalemle bakışlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Bunun gibi ufak ama etkileyici dokunuşlar için göz kalemi şart.

Rimel:

Göz kalemi kadar maskara da göz makyajında önemlidir. Kirpiklerinizi daha dolgun gösteren bir maskara makyaj çantanızda kurtarıcı bir ürün olacaktır.

Pudra:

makyaj cantanizdan bunlari eksik etmeyin 1Gün içinde ten makyajınızı tazelemek için pudra kullanabilirsiniz. Özellikle cildiniz yağlıysa ve parlama yapıyorsa makyaj çantanızda yer alan bir pudrayla parlamayı önleyebilirsiniz. Gün içinde makyajınız kusabilir. Bunun için pudra çok önemlidir.

Dudak Parlatıcısı:

Ruj kullanmasanız dahi bir adet dudak parlatıcınız olmalı. Yüzünüze renk katmak ve dudaklarınızı daha çekici göstermenin yolu yok gibi. Doğal renklerde seçeceğiniz bir parlatıcı ile kışın dudaklarınızı nemlendirmiş olursunuz.

Kapatıcı:

Cildinizde sorun varsa mutlaka kapatıcı kullanmalısınız. Özellikle gözaltı morlukları için kapatıcı büyük kurtarıcıdır. Sürdüğünüz anda mükemmel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Allık:

Son anda süreceğiniz bir allık adeta yüzünüzün ışıltısını değiştirecektir. Daha canlı ve sağlıklı bir görüntü verecektir. Ten renginize uygun bir allık makyaj çantanızda olması gerekenlerden biri.

Teninize ve makyaj stilinize göre makyaj çantanızda mutlaka olması gerekenleri siz de belirleyebilirsiniz. Önemli olan makyaj çantanızın temiz ve düzenli olmasıdır.