Blog

Makyaj Hatalarını Gidermenin Yolları!

Makyaj Hatalarını Gidermenin Yolları

İster hoşlanın ister hoşlanmayın makyaj yapmak kadınların hayatının neredeyse ayrılmaz bir parçası. Mükemmel bir şekilde makyaj yapmanın yolu ise hem doğru makyaj teknikleri uygulamaktan hem de makyajda yapılan hataları giderebilmekten geçiyor.

Ten Renginize Uygun Fondöten Seçin

Kadınların makyajda sıklıkla yaptığı hataların başında fondöten satın alırken bilek içinde denemek geliyor. Ten renginize uygun bir fondöten alabilmek için fondöteni boynunuza sürmeniz gerekiyor. Kusursuz makyaj yapabilmek için fondöteni nasıl uyguladığınız da önemli. Fondöteni fırça ile yüzünüze sürerek kullanmanız dalgalı bir görüntü oluşmasına yol açacaktır. Bunun yerine fırçayı hafif darbelerle vurarak fondöteni uygulamalısınız.

Kapatıcıyı Doğru Biçimde Kullanın

Pek çok kadın sivilcelerini ve çeşitli cilt lekelerini kapatmak için göz altlarına uyguladıkları kapatıcı ürünleri kullanmaktadır. Ancak göz altlarına uygulanan kapatıcıların aydınlatıcı özelliği bulunduğundan sorunla bölgeyi daha da ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle makyaj yaparken cilt tonunuza uygun tonda bir kapatıcı kullanmalısınız. Uzmanların makyaj teknikleri arasında önce fondöteni uygulamak sonrasında ise kapatıcıyı sürmek gelmektedir. Sizde güzel makyaj yapımı için önce fondöten uygulayarak cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermeli ve ondan sonra kapatıcıyı uygulamalısınız. Son olarak pudrayı da sürerek makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Güzel makyaj yapmak için cildinizin de pürüzsüz olması gerekmektedir. Bunun için cildinizi nemlendirmelisiniz. Çoğu kadın cildinin yağlı olduğunu düşündüğü için nemlendirici ürünler kullanmaktan kaçınmaktadır. Bu büyük bir hatadır. Kusursuz makyaj yapmak için önce nemlendirici bir krem sürmeniz gerekmektedir. Cildiniz yağlı ise yoğun krem biçimindeki nemlendirici ürünlerden değil jel biçiminde cildi matlaştıran ürünlerden kullanmalısınız.

Pırıltılı Kozmetik Makyaj Malzemelerinden Uzak Durun

makyaj hatalarini gidermenin yollariCildiniz yağlı ise bu önerimiz geçerli. Pırıltılı makyaj malzemeleri kullandığınız takdirde cildiniz daha da yağlı ve parlak bir görüntü alacağından güzel makyaj yapımı için mat makyaj malzemeleri kullanmalısınız.

Makyaj Fırçalarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Başarılı makyaj yapmanın kurallarından biri de kullandığınız makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemektir. Makyaj fırçalarını haftada bir kez temizlemeniz onları bakteri yuvasına dönüşmekten kurtaracaktır.

Mutlaka Dudak Kalemi Kullanın

Uzmanların makyaj teknikleri arasında ruj sürmeden önce mutlaka dudak kalemi ile dudak çevresini çerçevelemek yer almaktadır. Kapatıcıyla dudak çevrenizi şekillendirirseniz makyajınızın ne kadar değişik bir hal aldığına inanamayacaksınız.