Blog

Makyaj Modelleri ve Çok Bilinmeyen Püf Noktalar!

Makyaj Modelleri ve Çok Bilinmeyen Püf Noktalar

Makyaj modelleri kadınların göze çarpmasında en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Makyaj yapmak kadınların en dikkat ettiği şeylerden bir tanesidir. Makyaj çeşitli kozmetik ve bakım ürünleri ile ciltteki kusurları kapatmak ve daha parlak bir cilde sahip olduğunu göstermek için yapılır. Makyaj yaparken kadınlar pek çok şeye dikkat ederler. Hiçbir abartı makyaj kadınları güzel göstermez tam tersine bazen normal halinden makyajla daha itici bir hale gelebilir. Bu yüzden makyaj yapmak önemlidir. Ne zaman hangi makyajın nasıl yapılacağını bilinmesi oldukça önemlidir.

En sık kullanılan makyaj çeşitlerinden birisi göz makyajıdır. Göz makyajını yapmayan kadın sayısı günümüzde yok denecek kadar azdır. Ancak doğru göz makyajını yapmayan kadın sayısı çok fazladır. Göz makyajı yapmak zahmetli, özen gösterilmesi gereken bir ayrıntıdır. Gözler, makyajın en güzel göründüğü kısmıdır.

makyaj modelleri ve cok bilinmeyen puf noktalarHer göze ve gözün şekline göre farklı desenlerde ve renkler de göz makyajı tasarımları yapılmıştır. Bu birazda kadının kendisine bağlı bir zevktir. Renkli gözlere sahip bir kadının daha koyu renklerde göz makyajı yapması onun gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayacaktır. Açık renklerde göz makyajı yapması ise gözlerin belirginliğini azaltmaktadır. Aynı zamanda göz makyajında kirpikleri göstermekte de çok önemlidir. Eğer kirpikleriniz az hatta yok denecek gibiyse mutlaka hacimli gösteren rimelleri tercih etmelisiniz. Aksi durumda sadece gözler ön planda olur ve göz kompozisyonu çok kötü olur.

Diğer bir makyaj çeşidi olan düğün makyajı ise çok teferruatlı bir iştir. Daha çok kuaförler tarafından yapılan bu makyaj kadınların tüm düğün hazırlıklarını yaptıktan sonra yapılmaktadır. Çünkü yapılacak olan düğün makyajı kıyafet ve saçla uyum göstermeli, abartıya kaçılmamalıdır. Göz makyajı ve düğün makyajı gibi daha pek çok makyaj çeşidi bulunmaktadır. Eğer düğününüz salonda oluyorsa gelin makyajınız ışıltılı ve parlak, kırsa oluyorsa daha sade tercihlerden yana olmasınız.

Gündüz makyajı, gece makyajı, podyum makyajı gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ancak hangi makyaj modeli olursa olsun ruj modelleri seçilirken ten rengine özen göstermek gerekmektedir. Aksi durumda doğallıktan kaçınılmış olunur, dudaklar çok ön planda olur. Bu durum göz makyajının da arka planda kalmasına neden olur.