Blog

Makyaj Temizliği Nasıl Olmalıdır?

makyaj temizligi nasil olmalidir 1

Makyaj yapması ne kadar da eğlenceli bir işse temizlemesi de bir o kadar sinir bozucudur. Dakikalarca yaptığın makyajı silme işlemi kadınların hiç sevmediği ve geçiştirerek yaptığı bir eylem haline gelmiştir. Hatta bazı kadınların gece makyajlı uyuduğu bile görülmüştür. Çünkü günün en yorgun halinde kimse makyajını çıkarmak istemez. Oysa kadınların çokta zamanını almayan bir uygulamadır. Gün boyu makyajlı gezmenin ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz ve bu sebeple ne kadar da sıkıcı olsa da makyajımızı temizlememiz gerekir.

Makyaj Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Makyaj Temizliği Nasıl Olmalıdır 1makyaj temizligi nasil olmalidirBu temizliği kolaylaştıracak birçok ürün geliştirildi. Örneğin; makyaj temizleme sütleri, losyonları, tonikleri sonra makyaj temizleme mendilleri vs. gibi. Bu ürünlerin yanı sıra evimizde ve elimizde bulunan eşyalarla da makyajımızı temizleyebiliriz. Evet bebek yağı ile cildinizden makyajı arındırabilirsiniz. Nasıl mı? Pamuğa damlattığınız bebek yağını gözleriniz dahil tüm yüzünüze uygulayarak. Özellikle bu kış aylarında cildinizi mükemmel nemlendirecektir. Bu işlemi zeytinyağı ile de yapabilirsiniz. Doğal yöntemlerle makyaj çıkarmak aslında çok daha iyidir. Çünkü piyasada satılan makyaj temizleme ürünlerinin büyük çoğunluğu alkol içermektedir. Satın alırken bu göz önüne alınmalı ve iyi bir şekilde araştırması gerçekleştirilmelidir.

Ayrıca çok yağlı bir cilde sahipseniz tonik şeklindeki temizleme malzemelerini kullanmalısınız. Ancak bunları alırken de alkol oranına bakarak temiz etmelisiniz. Bunların yanında makyaj temizlerken mümkün olduğunca cilde nazik davranılması gerekmektedir. Göz bölgesi ayrı bir özen istiyor. Gözdeki makyajı çıkarırken oval hareketler ile çıkarmalıyız. Göz çevresindeki kalıntıları da yine yumuşak hareketlerle çıkarmalıyız. Göz bölgesi yüzdeki hem en çekici hem de hassas bölgedir.

Makyajın ciltten arındığına emin olduktan sonra cilde süreceğimiz gül suyu yüzümüzü aydınlatacaktır. Bu işlem cildimize canlılık vermesinin yanında çok iyide nemlendirme sağlayacaktır.