Blog

Makyaj Trendi 2020 İlkbahar/Yaz!

Makyajda bu sezon öne çıkan metalik dokular. İddialı olmayı sevenler için metalik modası kendilerini tatmin etmeleri için iyi bir fırsat. Sonbahar/kış podyum makyajlarındaki keskin renk geçişlerine dikkat. Farla bu dokuyu yakalamanın zor olduğunu belirten uzmanlar jel göz kalemlerini öneriyor. Mutlaka yeni nesil jel göz kalemlerinden edinmelisiniz. Bu sezon makyajda abartıdan korkmayın. Gözlerinize jel dokulu göz kalemleri ile dumanlı – ıslak görünüm verebilirsiniz. Dumanlı göz makyajları son zamanların en çok tercih edilen makyaj teknikleri arasında yerini korumaya devam ediyor.

Bir zamanlar olduğu gibi bu sezon da kedi gözü makyajı moda olacak. Kedi gözü makyajına ek olarak metalik renkler de tercih edilecek. Bunun için ise metalik eyelinerı kalınca çekip, mor bir krem far ile orta kısımdan ince bir çizgi yapılmalıdır. Devamında ise göz kapaklarını ortadan aşağıya doğru gölgelendirme yapılmalı, iç kısma ıslak görünüm verilmelidir. Islak görüntü elde etmek için ise dudak parlatıcısından yardım alınabilir.

Yeşil, altın, bronz bir arada kullanmak size harika bir hava katacaktır. Kirpik dipleri ve gözlerinizin alt kısmına ince hatlar çizerek derinlik katmayı da unutmayın.

2020 İlkbahar Yaz Sezonunda Şekilli Kaşlar

makyaj trendi 2019 ilkbahar yaz2020 ilkbahar/yaz sezonunda saten dokular da moda olacağa benziyor. Takma kirpiklerde sıkça kullanılan detaylardan olacak. Fırça ile şekillendirilmiş kaşlar da göze çarpanlar arasında. Kaş renginin birkaç ton açılması ve fırça ile şekillendirilmesi sezonun trendleri arasında. Metalik renkleri burada da kullanabilirsiniz. Ancak kaşlarınızı şekillendirirken kullanacağınız renklere özen göstermelisiniz. Kaş renginizle birebir ya da çok yakın bir renk tercih etmelisiniz. Aksi durumda kaşlarınız çok yapmacık duracaktır.

Makyaj Trendinde Eskiye Dönüş!

Bu sezon bizlere 80’leri ve 90’ları hatırlatıyor. Bu anlamda makyajda eskiye dönüş söz konusu. 2020 ilkbahar/yaz makyaj trendleri de eski dönemler gibi abartılı ve renkli olacak gibi… Bol bol maskara, kuyruklu eyeliner, renkli farlar söz konusu. Ayrıca kaşları da renklendirmek trendler arasında görülüyor.