Blog

Makyaj Yaparken Bu Hatalara Düşmeyin!

Makyaj yaparken bu hatalara dusmeyin

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Gündelik hayatta olsun özel günlerde olsun yaptığınız makyaj sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bunun sebebi yaptığınız makyajdaki hatalardır. Kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun yanlış uygulama istenmeyen sonuçlara sebep olur. Güzel görünmek isterken çirkin duruma düşmeyin. İşte makyaj yaparken yapılan hatalar!

Fondöten

Uyguladığınız fondöten makyajın en önemli kısmıdır. Fazla miktarda uygularsanız çamurumsu bir görüntü oluşturur. Cildinizde kalın bir tabaka oluşur. Bu durum sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Fondötenin miktarı ve kalitesi çok önemlidir. Ucuz fondötenler cildinizin bozulmasına sebep olabilir. Cilt yapınıza bir uygun fondöten almak için bir uzmandan yardım isteyebilirsiniz. Ancak en ideali ince yapılı, kremsi formda olan fondötenlerdir.

Pudra

makyaj yaparken bu hatalara dusmeyin 1Çok fazla pudra kullanmak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Çünkü pudra ciltteki kırışıklıkları belli eder. Bir toz tabakası ile yüzünüzün doğallığını kapatmayın. Cildinizde parlama varsa çok hafif bir şekilde ve bir fırça yardımıyla az miktar pudra kullanabilirsiniz.

Dudak Kalemi ve Ruj Rengi

Dudak çizgileri belirginleştikçe sürdüğünüz ruj daha güzel durur. Bunun için dudak kalemi ile dudak çizgilerini belirginleştirebilirsiniz. Fakat kullandığınız dudak kaleminin rengi çok önemlidir. Naturel tonlarda dudak kalemleri sizi olduğunuzdan genç gösterir. Koyu tonlarda dudak kalemi ve rujlardan kaçınmalısınız. Daha pastel tonlarda renkleri tercih edebilirsiniz.

Rimel ve Eyeliner

Son zamanların modası eyeliner ile yaşlı görünmek istemiyorsanız sadece üst kirpik diplerine uygulayın. Üst kirpiklere istediğiniz miktarda rimel uygulayabilirsiniz. Ancak alt kirpiklere uygulanan rimel daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Özel günlerde ya da gecelerde alt kirpiklere tek kat şeklinde sürülebilir. Gündelik hayatta soft görünmek istiyorsanız alt kirpiklere hiçbir şey sürmeyin. Gözlerinize ne kadar az makyaj uygularsanız o kadar fresh görüneceğinizi unutmayın.

Far

Göz pınarlarınıza uygulayacağınız metalik farlar, özellikle gümüş renkte olanlar size canlılık katar. Ancak göz kapağınıza metalik far kullanmaktan kaçınmalısınız.