Blog

Makyaj Yaparken Neden Fırça Kullanıyoruz?

makyaj yaparken neden firca kullaniyoruz 1

Birçoğumuz makyaj fırçası kullanmayı sevmez. Bunun nedeni ise hem makyaj çantalarında çok yer kaplaması hem de makyaj süresini uzatmasıdır. Ancak fırçalar makyaj gibidir. Önem verilmelidir. Makyaj fırçalarının hem çeşitleri hem de bir kez denendikten sonra her zaman ihtiyaç duyulmasından dolayı tercih edilmelidir.

Makyaj fırçaları doğal ve sentetik kılları sayesinde ayrı bir işleve sahiptir. Bu nedenle her makyaj çantasında mutlaka bulundurması gerekir.

Neden Makyaj Fırçaları Kullanıyoruz?

Makyaj Yaparken Neden Fırça Kullanıyoruz 1makyaj yaparken neden firca kullaniyoruzHer fırça kendine özgü boyutuyla, ciltte ulaşılması zor bölgelere uygulama yapmayı kolaylaştırıyor. Sünger veya parmak yoluyla kolaylıkla yapamayacağımız renk geçişlerini elde etmemizi sağlıyor. Allık, fondöten ve eğik uçlu eyeliner fırçası en çok kullanılanlardan. Siz de renk dozunu ayarlamaya ve degradeler yaratmayı seviyorsanız, bir fırça seti edinmelisiniz.

BB Krem uygulamasında genellikle eller kullanılır. BB kremi ilk elimize, devamında ise yüzümüze sürer ve dağıtırız. Bu yanlış değildir. Ancak BB kremleri dağıtmak için makyaj fırçası kullandığımızda çok daha doğal bir yüze kavuşuruz. Aynı zamanda makyaj fırçaları ile daha az BB krem harcamış oluruz.

Benzer durum farlarda da geçerli. Hemen hemen tüm kadınlar göz farlarını fırçaları yerine elleriyle yapmayı tercih ediyorlar. Ancak göz farlarının kendi fırçaları ile makyaj yapıldığı zaman hem daha far kullanmış hem de çok daha doğal geçişler elde etmiş oluruz.

Makyaj fırçalarının kullanılmasının bir diğer önemli unsuru ise hijyendir. Fırçalar, kontrolü tamamen size vererek renk dağılımını doğru ayarlamanızı sağlıyor. Ayrıca sünger veya parmaktan çok daha hijyenik oluyor. Ancak fırçanızı haftada bir kez ılık suyla ve sabunla yıkamalısınız. Aksi durumda hem hijyenliğini kaybediyor hem de renkler birbirine karışıyor ve doğal görüntü elde etmek her geçen gün zorlaşıyor.