Blog

Makyajda Kış Işıltısı!

Makyajda Kış Işıltısı

Bu kış bütün kışlardan daha parlak ve canlı! Sakın kış geldi diye koyu renkler kullanılacak içimiz kararacak sanmayın. Ne kadar renk, o kadar iyi felsefesiyle bütün renkler makyaj çantamızda yer alıyor. Büyüleyici bir kışa hazırlıklı olmalısınız. Kışın makyaj yapmak daha güzeldir. Çünkü yazın havalar sıcak olur ve bütün kadınların şikayeti yaz sıcaklarında akan ve birbirine karışan makyajdır. Bu nedenle kış makyajı her zaman çok sevilir. Aslında doğru makyaj malzemelerini kullanarak yaz makyajınızı da kalıcı hale getirebilirsiniz. Hedisam.com’da satılan XP ve Gabrini ürünleri yaz sıcaklarına karşı dayanıklı olup, akmıyor. Gün boyu kalıcı oluyor, akmıyor ve sizleri çıldırtmıyor. İşte 2019-2020 sezonu makyaj trendi!

Makyajda Kış Işıltısı

makyajda kis isiltisiKış günü kuruyan cildinize koyu renk bir pudra ya da fondöten sürmek yerine, güçlü içerikleri olan likit fondötenleri denemelisiniz. Mutlaka fondöten sürmeden önce krem sürmeli ve cildinize kremi yedirmelisiniz.

Kışın cildi besleyen serumlardan takviye alarak cildinizin bozulmasını engellemelisiniz. Aksi durumda yüzünüz tahriş olacaktır.

Dudaklarınızı korumalısınız. Çatlamış dudaklarda ruj güzel durmaz. Artık dudakların kendi rengine yakın dudak nemlendiricileri bulunmakta, bunlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda kışın koyu renk rujlar çok tercih edilmektedir. Sizde cilt renginize en uygun rujları tercih etmelisiniz. Buna ek olarak da mat yerine parlak rujları kullanmalısınız.

Makyajın donuk durmaması ve kalıcı olması için, pudra süreceğiniz fırçayı hafif ıslatın, pudrayı öyle uygulayın. Bu hem uzun süre kalıcılık hem de şık bir makyaj için önemlidir.

Işıltılı bir kış makyajı için, göz kenarlarınıza, kaş kemiklerinize, elmacık kemiklerinize pırıltılı bir krem aydınlatıcı uygulayın.