Blog

Makyajınızda Griye de Yer Verin!

Makyajinizda griye de yer verin

Baharın soft atmosferine, biraz cazibe ve iddia katmak için gri ve tonlarından başka bir alternatifin düşünülmesi içten bile değil. Kadınlar tarafından da sıkça tercih edilen renkler arasında yer alan gri rengi, hem sizi çekici gösterir hem de makyajı son derece mükemmel gösterir. Gri renk hem kusurlu makyajın kusurlarını gizlemeye yardımcı eder hem de gri renk ile tüm ruj renkleri kullanılabilir, tüm renkte kıyafetler kombinlenebilir.

Gri İle Gözlerinize Boyut Kazandırın!

makyajinizda griye de yer verin 1Gri ve ton türevlerini asimile edebilmek için elverişli yer kesinlikle gözlerdir. Grinin baskın kullanıma yer verildiği göz makyajlarında dikkat edilmesi gereklilik gösteren bir nokta var, oda; uygulanacak olan ten makyajının olabildiğince minimal şekilde uygulanması. Bu noktaya bağlılık gösterildiği takdirde; davetler ve özel günler gibi abartıya elverişli olan zamanlarda grinin tonları; buğulu göz makyajından metalik tonlara kadar pek çok alternatif sunmakta. Ayrıca ışıltı barındıran grilerle, makyajınızı olabildiğince gösterişli bir görünüme kavuşturabilmeniz mümkün.

Grinin gündelik makyaj içerisinde kullanımında ise; açık füme tonları ile sıradanlığı, sofistike dokunuşlar ile kırabilmek mümkün. Gözlerin iç kısımlarına uygulanabilecek olan ışıltılı tonlar ile de günün yorgunluğunun kamufle edilmesi oldukça pratik bir işlemi barındırıyor.

Tırnaklara Gri Dokunuşlar

Gri renginin kendisinde barındırmakta olduğu atmosfer o kadar göz alıcı ki; hangi tür makyaj içerisinde tercih edilirse edilsin başarılı sonuç vermemesinin mümküniyeti yok gibi görünüyor. Meydana getirilmek istenen etki nude bir görünüm ise; daha çok açık ve krem tonları tercih edilebilecekken, amaçlanan etki daha modern bir çizgi de ise; mat tonları tercih edilmelidir.