Blog

Makyajınızı Önceden Deneyin, Bronzeri İhmal Etmeyin!

Makyajınızı Önceden Deneyin Bronzeri İhmal Etmeyin

Makyajınızda değişiklikler yapmak için makyaj teknikleri hakkında bilgi edinmeniz ve farklılıklar yaratmanız gerekiyor. Kusursuz makyaj yapabilmek için de pürüzsüz bir cilde sahip olmalısınız. Bu yazımızda cilt bakımı ve makyaj önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Makyajınızı Önceden Deneyin

Makyajınızda yenilik yapmayı düşünüyorsanız bu yeniliği dışarı çıkmadan son anda yapmaya kalkışmayın. Aksi takdirde kısıtlı bir zamanınız olduğu için makyajınızı hiç beğenmeseniz bile bütün gün o şekilde dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Yeni makyaj tekniklerini önce boş zamanınızda evde denemeli ve memnun kalırsanız uygulamaya kalkışmalısınız.

Bronzer Kullanın

Cilt tonunuz hangi renk olursa olsun mutlaka bronzer kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Elmacık kemiklerin üzerine süreceğiniz bir miktar bronzer size tatilden yeni gelmişsiniz gibi bir canlılık katacaktır.

Gece Kremini Fondötenle Karıştırın

makyajinizi onceden deneyin bronzeri ihmal etmeyinEvet, yanlış duymadınız. Gece kreminin sadece geceleri kullanılabileceğine dair bir kural yok. Ünlü modellerin sıklıkla başvurduğu makyaj teknikleri arasında yer alan bu yöntemle cildinize kusursuz bir görüntü kazandırabilir ve ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir gece kremini fondöteninizle karıştırarak kullanabilir ve makyajınızın harika görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Bol Su İçin

Makyaj yaparken cildinizin pürüzsüz olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Cildinizi pürüzsüz hale getirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri ise bol bol su içmektir. Bu sayede cildiniz nemlenecek ve pürüzsüz bir hale gelecektir. Mümkün olduğu sürece yanınızda bir şişe su taşımalı ve fırsat buldukça su içmelisiniz.

Yeteri Derece Uyuyun

Yeteri derecede uyumanız cildinizin kendini yenilemesi için ona fırsat vermenizi sağlayacaktır. Cilt bakımınıza özen gösteriyorsanız uyku saatlerinizi ona göre düzenlemelisiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Cilt bakımının en önemli kurallarından biri de cildin nemini korumasını sağlamaktır. Sabahları ve akşamları uygulayacağınız bir nemlendirici yeterli olacaktır. Eğer cildiniz çok kuru ise öğle saatlerinde yine nemlendirici sürebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Sürün

Cildinizden ve makyajınızdan memnun olmadığınızı hissettiğiniz günlerde cilt tonunuza uygun tonlarda bir kırmızı ruj sürün. Ruju sürer sürmez kendinizi daha iyi hissetmeye başladığınızı fark edeceksiniz.