Blog

Maskara Sürme Teknikleri!

Maskara Sürme Teknikleri

Maskara sürme teknikleri kadınların çoğu tarafından merak edilmektedir. Özellikle genç kızlar bu teknikleri öğrenmek konusunda oldukça isteklidir. Kirpikleri daha dolgun gösteren maskaralar oldukça fazla kullanılıp, en çok tercih edilen makyaj ürünleri arasında yerini almaktadır. Maskaraların sıcak ortamda bulunmaması gerekmektedir. Çünkü maskaranın içindeki kimyasallar kendini salmaya oldukça meyillidir. Maskara kadar maskaranın fırçası da son derece önemlidir. Fırçanın tarak kısmı kullanılmalıdır. Böylelikle kirpiğe girdiği zaman yol alacaktır. Aynı zamanda fırça seçimleri kirpiklere göre yapılmalıdır.

Maskara Sürme Teknikleri

maskara surme teknikleriMaskaraları seçerken kirpik tipinizi iyi analiz etmelisiniz. Kirpikleriniz kısa ise kirpik uzun gösteren rimel almalısınız. Seyrek olan kirpikleriniz varsa bu kez de sıkılaştırıcı rimel almanız gerekecektir. Kirpikleriniz hem seyrek hem de kısa ise iki rimeli de almalısınız. Bu rimeller arasında ilk olarak uzun gösteren rimelleri kullanmalı ve ardından sıklaştırıcı rimeli kullanmalısınız. Böylelikle kirpikleriniz hem uzun hem de dolgun görünecektir. Piyasada şeffaf rimeller de bulunmaktadır. Formundan memnun olmadığınız kirpikler için şeffaf rimel kullanabilirsiniz. Şeffaf rimelleri aynı zamanda kaşlarınız için de kullanabilirsiniz. Eğer kaşlarınız çok seyrek ve kaş kalemi kullanıyorsanız, boyayı sabitlemek ve kıl görüntüsü elde etmek için şeffaf maskaralar tam size göre!

Maskara sürme teknikleri arasında renkli rimelleri kullanma tekniği de bulunmaktadır. Renkli rimellerin daha önceden siyah rimel kullanılmış olan bölgeye uygulanması farklı bir efektin elde edilmesini sağlayacaktır. Gözleriniz kahverengi ise yeşil tonlarında bir rimel kullanabilirsiniz. İlk olarak gözlerinize siyah rimel kullanmalı ve bunun ardından kirpiklerinizin sadece uç kısımlarına yeşil tonlarında rimeli uygulayabilirsiniz. Bu sayede gözlerinize oldukça farklı bir derinlik katmış olacaksınız. Sadece uçlara rimel kullanmak sizin için yeterli değilse kirpiklerinizin tamamına da uygulama yapabilirsiniz.

Maskarayı alt kirpiklerinize uygulayacaksanız makyaj bantlarından yardım alabilirsiniz. Özellikle maskara kullanımında acemi olanlar mutlaka makyaj bantlarını kullanmalıdırlar. Göz makyajı makyajın son adımıdır. Maskara ise en son adımdır. Yanlış yapılan bir uygulama ile tüm makyajınızı bozmak istemiyorsanız son derece dikkatli olmalısınız.