Blog

Mat Rujlar Daha Kadınsı Gösteriyor!

Mat Rujlar Daha Kadınsı Gösteriyor

Daha kadınsı dudakların püf noktası mat ruj sürmekten geçiyor. Kadınların makyajlarını tamamlayan rujlar, bazen uygulama konusunda hayal kırıklığı yaratabiliyor. Sürdüğünüz rujun yaklaşık 10 dakika sonra dudağınızdan silinmesini ve makyajınızın bozulmasını istemiyorsanız önerimiz, mat ruj kullanmanızdan yanadır.

Uygulaması zor ancak görüntüsü bir o kadar şık olan mat rujlar, parlak rujlara oranla daha kalıcı ve kadınsı görünmenizi sağlayabiliyorlar. Aynı zamanda dudağınızdaki çizgileri, renk bozukluklarını ve çatlaklıkları da mat rujlarla başarılı bir şekilde kapatabilir, daha hoş görünebilirsiniz.

Dudak Peelingini İhmal Etmeyin!

mat rujlar daha kadinsi gosteriyorSeksi, dolgun ve güzel görünümlü dudaklar için günlük rutin cilt bakımınızı yaparken dudaklarınızın da bakımını yapmalı hatta düzenli olarak dudak peelingini yapmalısınız. Dudaklarınıza yapacağınız peeling hem ölü deriyi atmanızı sağlayacak hem de çatlaklıkların görünümünü azaltmakta yardımcı olacaktır. Bunun devamında da çekici ve güzel bir dudak makyajı elde etmiş olacaksınız. Dudaklardaki ölü deriden kurtulmanın diğer bir püf noktası ise dış fırçası ile dudaklarınızı düzenli olarak fırçalamanızdır. Dudaklarınızı fırçalamak pürüzsüz bir dudağa sahip olmanızda etkili bir sonuç verecek, makyajınızı tamamlayan sürdüğünüz rujun ise daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Günlük uyguladığınız dudak bakımınızdan sonra sürdüğünüz rujlar dudağınızda daha uzun süre kalacak ve mat rujlarınızın daha güzel görünmesinde etkili olacaktır. Makyajınızı yaparken, ruj sürmeden önce dudağınıza uygulayacağınız bir kat pudra ile pürüzsüz bir görünüm yakalayabilir, mat rujunuzun saatlerce dudağınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Püf noktalarını takip ederek sürdüğünüz mat rujunuzla dudaklarınıza kadifemsi bir görünüm kazandıracak ve her zaman olduğunuzdan daha güzel ve seksi görüneceksiniz.

Mat rujlarınızın daha kadınsı görünmesini istiyorsanız ruj renginizle uyumlu dudak kalemlerini kullanabilirsiniz. Eğer dudak kaleminizin görünmesini istemiyorsanız mat ruj renginizden 1 ya da 2 ton açık renk tercih etmelisiniz. Ancak dudak kalemim görünsün diyorsanız mat ruj renginizde 1 ya da 2 ton koyu renk tercih etmelisiniz. Aynı zamanda yanaklarınıza süreceğiniz allık renginizin de ruj renginizle aynı olması dudaklarınızı biraz daha ön plana çıkacaktır.