Blog

Mükemmel Yaz Makyajı Yapmak için Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mukemmel yaz makyaji yapmak icin nelere dikkat etmelisiniz

Kadınların vazgeçilmezi olan makyajın, yaz aylarında nasıl uygulanacağını merak edenler için uzmanların önerilerini dinlemek, doğru bir hareket olacaktır. Mükemmel yaz makyajı, öncelikle, kolay olmalıdır. Yazın güneşin bol olarak görünmesiyle birlikte cilt, parlak ve ön planda olacağı için makyajın ağır olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Hafif makyaj tercih etmenin bir diğer nedeni de, yazın bunaltıcı özelliğinden en az şekilde etkilenmektir.

Mükemmel Yaz Makyajı Yapmak için Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Makyajın vazgeçilmez hazırlık aşaması olan nemlendirmeye, yine mükemmel yaz makyajı için de dikkat etmek gerekmektedir. Kış aylarından farklı olarak, yaz aylarında güneşin etkisine karşı koruma faktörü içeren bir nemlendirici kullanmak, cildin güneşten dolayı hasara uğramasını engelleyecektir.

Yazın Mükemmel Göz Makyajı Yapmanın Sırları!

mukemmel yaz makyaji yapmak icin nelere dikkat etmelisiniz 1Makyajın vazgeçilmezlerinden biri olan göz makyajında dikkat edilmesi gereken nokta, ağırlık veren ürünlerden uzak durmak olacaktır. Gözaltı kapatıcısı, göz kalemi, maskara gibi makyaj malzemelerinin kullanımı yeterli olacaktır. Ağrılaştırıcı etkisi olan göz farı kullanımı ise yaz aylarında önerilmemektedir.

Yazın Ruj Tercihi Nasıl Olmalı?

Mükemmel yaz makyajında bir diğer kategori olan dudak makyajın da ise, ağır ruj kullanımı önerilmemektedir. Dudakların ışıltılı görünümü için canlı bir dudak parlatıcısı yeterli olacaktır. Aynı zamanda nemlendirme özelliği de olan dudak parlatıcısının çantadan çıkarılmaması gerekmektedir.

Mükemmel yaz makyajının sırrı sadelikten geçmektedir. Kış boyunca yorulan cildin dinlenmesine olanak sağlayacak olan bu hafiflik ve sadelik bir bakıma, makyaj çantasının da hafiflemesine yardımcı olacaktır. Sadeliğin getireceği zariflikle birlikte güzel bir yaz geçirmek için bu hususlara dikkat edilmesi yararlı olacaktır.