Blog

Önce Fondöten mi Güneş Kremi mi Sürmelisiniz?

firuze

Kadınlar kişisel bakım ve dış görünüşüne özen gösterdiğinden, tarihte oldukça eski zamanlardan beri makyaj yapmaktadırlar. Bu alışkanlık bugün de pek çok kadında görülebilirken, günümüzde makyajın olmazda olmaz ürünlerinden biri olarak fondöten karşımıza çıkmaktadır.

Kozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan fondöten, kadınların en temel makyaj malzemelerinden biridir. Hemen hemen her makyajda kullanılan bu ürün, ciltteki akne, sivilce ya da siyah nokta gibi en önemli kusurları kapatmak, yara izlerini örtmek ve cilt tonunu eşitlemek gibi önemli görevler üstlenmektedir. Bu gibi özellikleri ile fondöten fiyatları ise değişiklik göstermektedir.

Kadınlar için önemli olan bir diğer kozmetik ürünü ise güneş kremidir. Daha çok kişiye özel bir bakım kremi olarak kullanılan bu ürün, cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korumakla görevlidir. Özellikle de yaz aylarında kullanılması zaruri bir hale gelirken, güneş kremi fiyatları da değişiklik göstermektedir. Üstelik pek çok kadın makyaj konusunda “Önce fondöten mi güneş kremi mi sürülmeli?” sorusuna yanıt aramaktadır.

Önce Fondöten mi Güneş Kremi mi Sürmelisiniz?

Günümüzde pek çok kadın, yaz aylarında yapılan makyaj konusunda Önce Fondöten mi Güneş Kremi mi sürülmesi gerektiğini merak etmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle önce güneş kremi, ardından da fondöten kullanımı tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise güneş kreminin direkt olarak cilde temas etmesi ve dolayısıyla cilde koruma görevi üstlenebilmedir. Uzmanların bu şekildeki güneş kremi önerisi ile yaz aylarında daha sağlıklı bir ten makyajı yapabilmek mümkündür.

Makyaj Yaparken Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

Ten makyajında fondötenin önemi oldukça büyük olurken, cilt sağlığı konusunda da güneş kreminin önemi büyüktür. Dolayısıyla vazgeçilmez olan bu her iki ürünün nasıl uygulanacağı da merak konusudur.

Makyaja başlamadan önce cilt mutlaka cilt temizliği yapılması gereken bu uygulamada temizlikten sonra nemlendirici ve sonrasında güneş kremi kullanılmalıdır. Yapılan bu uygulamaların da ardından sünger ya da fırça yardımıyla fondöten uygulanabilmektedir. Uygulama konusunda bu şekildeki fondöten önerisi izlenebilmektedir.

Fondötenle Güneş Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fondöten markalarını uygulamaya başlamadan önce mutlaka güneş kreminin uygulanmış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ayrıca güneş kremini uyguladıktan sonra makyaja başlamadan en az 15 ila 30 dakika kadar beklenmesi ve cildin kremi emmiş olması gerekmektedir.