Blog

Özel Gecelerinize Gölgeli Ruj!

Ozel gecelerinize golgeli ruj

Sizde parlak dudaklara sahip olabilirsiniz. Ancak bunun için birkaç önemli püf noktanın bilinmesi gerekmektedir. Bu iş için uzman makyöz olmanıza gerek yok hatta onlara taş çıkartan makyaj yapabilirsiniz. Oldukça popüler olan ombre lips tekniğini uygulayarak gölgeli ve değişik bir ruja sahip olmak elinizde. Ombre lisp anlamı gölgeli dudaklar anlamına gelmektedir. Gölgeli dudak yapımı için gereken malzemelere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunlar sırasıyla bir parça vazelin. Az bir şey kapatıcı, pudra, dudak kalemi ve pembe dudak parlatıcı yeterli olacaktır. Özel gecelerinizde farklı ruj görünümüyle tarz ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gölgeli Ruj Nasıl Yapılır?

ozel gecelerinize golgeli ruj1İlk olarak Dudaklarınıza vazelin sürerek parmaklarınızla iyice yedirmelisiniz. Ardından kapatıcı pudra ile pudralamalısınız. Bu şekilde rujunuzun daha kalıcı olacak dağılmamasını engellemiş olacaksınız.

Herhangi istediğiniz bir rengi dudak kalemini dudak hattınızı dışına taşırarak çizmelisiniz. Bu şekilde dudağınız daha dolgun gözükecektir. Ardından dudağınızın orta kısmını boş kalacak şekilde kenarlarını kalem ile doldurmalısınız. Dudaklarınızın boş kalan kısmı pembe dudak parlatıcını sürmelisiniz.

Peki Ruj Seçimleri Nasıl Olmalı?

Ruj seçimlerine dikkat etmelisiniz. Gölgeli ruj yaparken pembe renk kullanmak zorunda değilsiniz. Kendinize en uygun rengi belirlemelisiniz. Bunu belirlerken de kıyafetlerinizi, göz renginizi, cilt ve göz renginizi dikkate almalısınız. Aynı zamanda gece dışarı çıkıyor yani özel bir gece davetine katılıyorsanız parlak rujlardan yana seçim yapmalısınız. Ancak gündüz, özel olmayan, her gün yaptığınız bir arkadaş muhabbetine gidiyorsanız parlak rujlar yerine mat rujları seçmelisiniz.

Ruj seçimlerinde bir diğer önemli konu ise makyaj ürünlerinin markalarıdır. Markası belli olmayan ürünleri kullanmamalısınız. Markası belli olmayan ürünlerin kullanımı sağlığınıza zarar verecektir. Kadınların sık sık tercih ettiği ve aynı zamanda bol renk seçeneği bulunan Gabrini ve XP Makyaj ürünlerini kullanabilir, hemen satın almak isterseniz de Hedisam.com’dan sipariş oluşturabilirsiniz.